Dr Maciej Wojtkowski laureatem Medalu Młodego Uczonego


Dr Maciej Wojtkowski laureatem Medalu Młodego Uczonego: artykuł nr 5783

2008-06-09 13:55:03 Medycyna

Dr Maciej Wojtkowski został pierwszym laureatem Medalu Młodego Uczonego przyznawanego przez Senat Politechniki Warszawskiej.

Ustanowiony uchwałą Senatu Politechniki Warszawskiej z dnia 25 kwietnia 2008 roku Medal Młodego Uczonego ma promować nauki ścisłe i młodych badaczy, którzy wykazali się w tej dziedzinie szczególnymi osiągnięciami. „Powinno się dbać o ludzi młodych, stymulować ich pracę, doceniać nie tylko stypendiami, ale również nadaniem prestiżowych wyróżnień” – tak Senat Politechniki uzasadniał ustanowienie nagrody.

Pierwszym laureatem Medalu został dr Maciej Wojtkowski, 32-letni naukowiec z Instytutu Fizyki UMK, który wniósł znaczący wkład w rozwój badań okulistycznych dzięki skonstruowaniu tomografu do badania siatkówki oka. Dr Wojtkowski pracował m.in. w Massachusetts Institute of Technology, odbył staże na Uniwersytecie w Wiedniu oraz na Uniwersytecie w Kent w Canterbury. Jest stypendystą programów Fundacji Nauki Polskiej "Start" i "Powroty", laureatem stypendium tygodnika "Polityka" oraz – jako jedyny Polak – Europejskiej Nagrody dla Młodych Badaczy przyznanej mu w 2007 r.

Uroczystość wręczenia Medalu odbyła się 9 czerwca w Małej Auli Politechniki Warszawskiej.

UMK, Politechnika Warszawska

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny