Koncert Teatru Stygmator z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE w ramach Święta Ogrodów


Koncert Teatru Stygmator z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE w ramach Święta Ogrodów: artykuł nr 5789

2008-06-11 02:15:55 Botanika

Teatr Stygmator w stałym cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE prezentuje utwory poetyckie w teatralnej konwencji, łącząc słowo z muzyką, fotografią, malarstwem, działaniami aktorskimi i innymi w niecodziennej oprawie natury i starych wnętrz, stwarzając niepowtarzalne interpretacje poetyckiego słowa z innymi sztukami.

(...) gdy podczas rozmów przelatywały ptaki, my byliśmy gdzieś przez chwilę, w zupełnie innej części
poetyckiego kosmosu. I nawet gdy wybiła godzina kresu spotkania, nadal pozostaliśmy we wnętrzu tej nieokreślonej, poetyckiej aury. Jakby czas położył się w niemym zdrętwieniu, tracąc dech, podczas gdy my delektowaliśmy się darami natury i winem. Promienie tym razem w lekkiej, niezobowiązującej rozmowie pomiędzy poetami i publicznością zbiegały się i wyczerpywały w jednym ognisku.


W tak niezwykły sposób Katarzyna Piekut opisuje swoje wrażenia z programów autorskich Violetty Zygmunt na stronach Tygodnika Medialnego "media.fm.net" - z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE.
Słowa na tyle zachęcające i poruszające naszą wyobraźnię, że na pewno warto wybrać się w najbliższą sobotę tj. 14-go czerwca 2008 roku, godz. 20.00 do "Krainy Wiecznych Zauroczeń".

W programie:

muzyka instrumentalna i piosenka poetycka w wykonaniu Zespołu Noro Lim w skladzie: Ewa Akšamović (wokal, teksty), Rafał Alickii (fortepian, kompozycje, aranżacje), Magdalena Ślósarz (skrzypce), Kamila Kulka (skrzypce), Magdalena Górecka (wiolonczela), Małgorzata Górecka (flet poprzeczny),
spotkanie z poetami wybitnymi i osobnymi. Swoje wiersze czytać będą: Józef Kurylak, Anna Wojnarska-Maińska, Alicja Zemanek, Bogusław Żurakowski.

Wiersze Jerzego S. Fronczka w interpretacji Jakuba Kosiniaka.
Słowo o poezji i muzyce - sztukach zakorzenionych w ogrodach powie Wojciech Ligęza.
Scenariusz i prowadzenie Violetta Zygmunt.

Pochłonięci codziennością, pracą, hałasem miasta, zabiegani... zatrzymajmy się ... przysiądźmy pod drzewem, w słuchajmy się w rytm natury w jej zapachy i kolory, powiększmy krąg miłośników poezji i przyrody. Teatr Stygmator i Ogród Botaniczny UJ w Krakowie serdecznie zapraszają..

/.../ jest takie morze
ogród uzdrowienia
gdzie powraca życie twojej
jedynej łodzi
i nabiera blasku sen o nowych
lądach
A. Zemanek (fragment wiersza "Jest takie miejsce")

 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki