Ekourodziny z Fundacją Aeris Futuro


Ekourodziny z Fundacją Aeris Futuro: artykuł nr 5866

2008-08-28 10:25:05 Ekologia

Jak połączyć pomysł na wyjątkowe urodziny, oryginalny prezent dla solenizanta i troskę o środowisko? Odpowiedź jest bardzo prosta. Pani Sylwia Huber z Warszawy razem z rodziną i przyjaciółmi przyłączyła się do projektu Zadedykuj Drzewko, organizując dla swojej starszej siostry niecodzienne, nowatorskie urodziny.

W ramach projektu, który prowadzi FUNDACJA AERIS FUTURO, 23 sierpnia br. na terenie Ośrodka „Żurawia” w Białej Rawskiej w województwie łódzkim odbyły się ekourodziny. Solenizantkę, zamiast tradycyjnymi prezentami, obdarowano długowiecznym symbolem. Po toaście i życzeniach wszyscy uczestnicy posadzili 80 drzew i krzewów różnorodnych gatunków, tworząc w ten sposób malowniczy Zagajnik „Ulinka”. Na pamiątkę tego wydarzenia uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą.

Głównym celem projektu Zadedykuj Drzewko jest neutralizacja dwutlenku węgla, który pochodzi głównie z transportu lądowego. FUNDACJA AERIS FUTURO obliczyła Ślad Klimatyczny* związany z organizacją urodzin oraz transportem uczestników (1,85 tony CO2). Posadzone świerki, modrzewie, jodły, ligustry i forsycje zneutralizują tę ilość, przeciwdziałając w ten sposób globalnym zmianom klimatu.

W ramach projektu Zadedykuj Drzewko każdy może obdarować wybraną przez siebie osobę takim długowiecznym prezentem. To doskonały pomysł na Dzień Matki, zaręczyn, założenia firmy lub przejścia na emeryturę. Oprócz ekourodzin FUNDACJA pomaga w organizacji ekowesel czy ekoeventów, przyczyniając się do zmniejszenia koncentracji CO2 w atmosferze.


* Ślad Klimatyczny - ilość wyemitowanego dwutlenku węgla oraz liczba drzew potrzebna do jego neutralizacji.

Relacja fotograficzna znajduje się pod adresem: www.aeris.eko.org.pl/?dz=1&poddz=2&lang=pl
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii