Travel Channel: Nieustraszony Podróżnik


Travel Channel: Nieustraszony Podróżnik: artykuł nr 5868

2008-08-28 10:53:42

Nieustraszony Podróżnik to program, z którym na pewno nie będziesz się nudzić i zobaczysz więcej niż myślisz. Jesteś ciekawy świata, rządny przygód i gotowy do nowych wyzwań? Marzyłeś, aby zobaczyć dzikie zwierzęta lub zapoznać się z kulturą innych krajów?

Dzięki Travel Channel jest to możliwe! Oglądając nową serię odcinków „Nieustraszonego Podróżnika” przeżyjesz ekscytującą przygodę, która na długo zapadnie w Twojej pamięci. Wystarczy, że 10 września o godzinie 21.00 włączysz telewizor i obejrzysz premierowy odcinek Nieustraszonego podróżnika. Z naszym programem zapomnisz o luksusowych hotelach czy eleganckich restauracjach, będziemy podróżować z dala od turystycznych szlaków. To jednak nie wszystko! Naszymi przewodnikami w tej niezwykłej podróży będą znane postacie z Nowej Zelandii. Są to politycy, prezenterzy telewizyjni, legendy sportowe. Gwiazdy te jednak nie zostaną wysłane na rajską wyspę oraz nie będą ugoszczone na czerwonym dywanie. Będą podróżować jak zwyczajni ludzie, ściśnięci w furgonetkach, walczący o miejsce w pociągowych przedziałach. Gdy się im poszczęści będą mogli spać w łóżku, czy skorzystać z bieżącej wody. Udamy się z nimi w daleką podróż, docierając aż do rozpalonych słońcem piasków Namibii, dzikiego i niebezpiecznego Uzbekistanu czy prastarego Jemenu.

Namibia
10 września o godzinie 21.00
Wejdź na szczyt piaskowej wydmy z Jenny Shipley...

Pierwszą podróż rozpoczniemy z byłą premier, Jenny Shipley. Pani polityk podróżowała po świecie, ale nigdy tak odważnie i niekonwencjonalnie. Celem jej będzie Namibia, kraj kontrastów i przestrzeni. Turyści odwiedzający to miejsce będą mieli okazję poznać prawdziwe życie Afryki. Kraj od zachodu otulony Atlantykiem, od wschodu pustynią Kalahari. Północną granicę stanowią rzeki Okavango i Zambezi, południową zaś- Rzeka Pomarańczowa. Bohaterka będzie chciała sprawdzić granicę własnego ciała oraz siłę woli. Wszystko to czekać ją będzie podczas wycieczki po piaskowej wydmie numer 45. Plan nawet na papierze wydaje się prosty, jednak jest to największa góra stromego piasku. Wydmy pustyni Namib ciągną się od Orange River na południu do Kuiseb River i od Wybrzeża Szkieletów do Croca River w Angoli. Zbudowane są z kolorowego piasku kwarcowego w różnych odcieniach – od kawy z mlekiem do fioletowego. Charakteryzują się ciągłą dynamiką i zmieniają kształty w zależności od kierunku wiatru, który zależnie od pory roku wieje w kierunku do lub od Atlantyku. W dalszej części programu wybierzemy się do parku narodowego - Etosha. Miejsce to wyróżnia się szczególnymi wartościami przyrodniczymi oraz kulturowymi. Jest to jeden z największych parków narodowych, a zarazem jeden z głównych sanktuariów zwierzyny w całej Afryce.W parku występuje 144 gatunków ssaków, w tym m.in. słonie, żyrafy, czarne nosorożce. Sercem parku jest Etosha Pan, która to nazwa oznacza „miejsce suchej wody”. Park ten jest najczęściej odwiedzanym terenem chronionym w Namibii. Podczas wyprawy zobaczymy jedno z najciekawszych miejsc w parku, a jest nim oświetlonyw nocy wodopój w rejonie Okakuejo, który w nocy odwiedzają słonie i inne zwierzęta. Podczas pory suchej, która trwa od maja do października, ogromne ilości zwierząt zbierają się przy wodopojach ulokowanych na brzegach Etosha Pan. W tym okresie wodopoje, to jedyne miejsca z wodą, gwarantujące odwiedzającym możliwość ujrzenia wielu gatunków dzikich zwierząt. Podróż z Jenny zakończymy w regionie Angoli. Będzie to okazja spotkania się z kobietami z plemienia Himba, słynącymi z przywiązania do tradycyjnego stylu życia. Wioska składa się z kilkunastu owalnych chat skonstruowanych z gałęzi oraz liści palmowych uszczelnionych gliną wymieszaną z nawozem. Podczas wyprawy będziemy mieli okazje ujrzeć różnice jakie rysują się pomiędzy naszym światem, a ludnością zamieszkującą tamtejsze rejony.

Dla naszej bohaterki, Jenny zmaganie się z wszelkim niedogodnościami jakie staną na jej drodze będzie nie lada wyczynem. Jednak szansa poznania prawdziwego życia Afryki będzie o wiele silniejsza.

Powtórki:
11 września o godzinie 05.00
14 września o godzinie 10.00Uzbekistan
17 września o godzinie 21.00
Zobacz różnice kulturowe...

Tym razem naszym przewodnikiem będzie była gwiazda rugby - Glen Osbourne. Podczas wyprawy udamy się do Uzbekistanu, położonego w środkowej Azji. Państwo intryguje swoją historią. Do niedawna kraj był jedną z republik ZSRR. Obecnie wchodzi w skład Wspólnoty Niepodległych Państw. Konstytucja Uzbekistanu mówi, że kraj ten jest demokratyczny. Miejscowa demokracja nie ma jednak nic wspólnego z europejskim rozumieniem tego słowa. Widoczne są pewne zmiany, jak rozwijający się handel, pojawienie się prywatnego transportu, jednak nadal czuć unoszący się nad krajem duch minionej epoki. Państwo mimo wszystko warto odwiedzić, chociażby ze względu na wspaniałe krajobrazy jakie posiada oraz ciekawe obyczaje
i tradycje.

Rugbysta Glenn bardzo wiele podróżował podczas swojej zawodowej kariery, jednak dopiero Nieustraszona Podróż uświadomi mu znaczenie prawdziwej przygody. Pierwszym wyzwaniem z jakim będzie musiał się zmierzyć to język rosyjski, najczęściej tam używany. Jesteśmy jednak pewni, że nic nie będzie wstanie zniechęcić naszego bohatera. Wyprawa do Uzbekistanu na pewno dostarczy nam odmiennie kulturowo nowych, niezapomnianych doznań. Tylko z nami uda Ci się ujrzeć wnętrza domów mieszkańców tego kraju. Dowiesz się jak wygląda ich codzienny tryb życia oraz z czego słynie ich kuchnia. Zobaczysz także jak nasz prezenter wypadnie podczas polowania na orły oraz jak wyglądają walki owiec.

Powtórki:
18 września o godzinie 05.00
21 września o godzinie 10.00

 

Jemen
24 września o godzinie 21.00
Staw czoło trudom wędrówki przez pustynię Ma'rib...

Dziennikarz Paul Holmes zabierze nas na Środkowy Wschód, do leżącego na półwyspie Arabskim - Jemenu, będącego jednym z najstarszych ośrodków cywilizacji. Wyprawa będzie wydawała się bardzo niebezpieczna, bowiem Jemen głównie kojarzy się nam z terroryzmem oraz z Alkaidą. Jednak jak się okaże kraj ten zaskoczy nas swym przyjaznym nastawieniem oraz zaskakującą gościnnością. Na naszego bohatera będzie czekało wiele przygód. Zobaczycie jak zaprzyjaźnia się z kozłem Nigelem, a także jak będą wyglądały jego noclegi na kempingu. Dzięki odwadze Paula poznamy trudy życia kobiet w tym muzułmańskim kraju, których pozycja jest bardzo niska. Przygoda Holmesa na pewno nie będzie łatwa, ani wygodna. Ujrzymy to zwłaszcza podczas jednej z wypraw naszego bohatera. Spóźniwszy się na powrotny lot do stolicy San'y, będzie musiał zdobyć się na podróż drogami przez pustynię Marib. Znawcy sytuują to miejsce na tym samym poziomie zagrożenia, co Bagdad.

Porzucenie luksusowego stylu podróżowania na pewno wzbogaci nasze podróże. Zobaczymy rzeczy, których na pewno nie oferują biura podróży. Program Nieustraszony Podróżnik dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń oraz emocji. A to wszystko dzięki relacjom naszych niezastąpionych prezenterów.

Powtórki:
25 września o godzinie 05.00
28 września o godzinie 10.00


Nieustraszony podróżnik w każdą środę o godzinie 21.00 i niedzielę o 10.00 na Travel Channel
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z