Strefa światła


Strefa światła: artykuł nr 5933

2008-10-29 04:53:12 Ciekawostki

Zapraszamy na prezentację wizualizacji i pierwszych eksponatów galerii Strefa światła – części wystawy stałej Centrum Nauki Kopernik. Odbędzie się ona w najbliższą środę (29 października) o godz. 12.30 w Obiekcie Znalezionym (pl. Małachowskiego 3; podziemia Zachęty, wejście po schodkach w dół z boku budynku).

Strefa światła będzie najciemniejszym miejscem w Centrum Nauki Kopernik. Mrok stworzy właściwe tło do rozgrywającej się tu historii kryminalnej (będzie to wystawa fabularyzowana). Ciemności są też idealnymi warunkami do zaprezentowania właściwości światła. Detektyw Wiktor Foton - fizyk-amator, używając błyskotliwych sztuczek z zakresu optyki oraz odpowiednich narzędzi, będzie tropił mroczne uczynki złoczyńcy Arseniusza Krona…

Wystawa ta będzie wytworzona przez dwóch wykonawców. Właśnie podpisaliśmy umowę z niemiecką firmą Huettinger, która zaprojektuje i zrobi część (ok. 20) eksponatów. Drugą część wykona Dział Produkcji i Eksploatacji Centrum Nauki Kopernik, który pracuje nad wystawą od kilku miesięcy.

Centrum Nauki Kopernik

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek