Spotkanie z prof. Chrisem Lipinskim


Spotkanie z prof. Chrisem Lipinskim: artykuł nr 5942

2008-11-04 20:33:48 Biotechnologia

Po czerwcowym spotkaniu z współodkrywcą DNA prof. Jamesem Watsonem w listopadzie br. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na dwa spotkania z wybitnymi uczonymi, zajmującymi się naukami biomedycznymi: prof. Chrisem Lipinskim i prof. Johnem Martinem. Wykłady "Nauka a przemysł" odbędą się 6 i 17 listopada w Collegium Maius UJ. Organizatorami tych wydarzeń są CITTRU, JMRC, Fundacja Kościuszkowska oraz LifeScience Kraków.

Pierwszy z wykładowców, prof. Chris Lipinski (wykład. 6.11. godz. 16) jest autorytetem w dziedzinie chemii leków, współtwórcą innowacyjnej firmy Melior Discovery. Jednym z jego ważnych osiągnięć jest opracowanie tzw. „reguły pięciu”, która dotyczy badania właściwości leków.

Prof. John Martin (wykład 17.11. godz. 16), autor wielu nowatorskich terapii oraz założyciel firmy biotechnologicznej ARK Therapeutics, będzie mówił o współpracy z biznesem jako najlepszej drodze do urzeczywistniania naukowych idei.

Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne. Po każdym z wykładów przewidziano czas na dyskusję. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie: www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/1012

Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii