Ekologiczny konkurs z Gadu Gadu rozstrzygnięty


Ekologiczny konkurs z Gadu Gadu rozstrzygnięty: artykuł nr 5996

2008-11-27 12:49:38 Ekologia

Ponad 3000 osób sprawdziło swoją wiedzę na temat negatywnych skutków efektu cieplarnianego, biorąc udział w ekologicznym konkursie zGGadnij, jak będzie wyglądać świat za 50 lat?. Prawidłowych odpowiedzi udzieliło 409 internautów, a co 10-ta osoba z tego grona miała szansę na atrakcyjne nagrody z przewidzianej puli 40 zestawów. Konkurs organizowany był – w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej ONZ koordynowanej po stronie Polski przez Ministerstwo Środowiska - przez platformę internetową Gadu-Gadu.

Internetowa, ekologiczna rywalizacja toczyła się w należącym do grupy Gadu-Gadu serwisie społecznościowym MojaGeneracja.pl, z wykorzystaniem mechanizmu Gadu Sondy. Zadaniem każdego z uczestników była odpowiedź na 5 pytań; w każdym z nich znajdowały się 3 odpowiedzi do wyboru, z czego tylko jedna prawidłowa.

Oto prawidłowe trafienia:
1. Które miasto może znaleźć się pod wodą za 50 lat: Hamburg, Nowy Jork, Santiago de Chile
2. Kiedy wyemitowany przez nas dotychczas dwutlenek węgla zniknie z atmosfery: za tysiąc lat, po 10 tysiącach lat, po 100 tysiącach lat
3. Z którego szczytu może zniknąć za 50 lat śniegowa czapa: K2, Mount Blanc, Kilimandżaro
4. Jaki gatunek ssaków może z powodu zmian klimatu całkowicie wyginąć przed końcem XXI wieku: niedźwiedź polarny, niedźwiedź brunatny, słoń afrykański
5. Który zbiornik wodny jest w stanie zaniku: Morze Czerwone, Morze Aralskie, Morze Adriatyckie
Do zwycięzców powędrują odtwarzacze mp3, kamerki internetowe z wbudowanym mikrofonem, myszki optyczne, klawiatury multimedialne oraz pamiątkowe pen-drivy opatrzonych logiem Konferencji Klimatycznej.

Konkurs „zGGadnij, jak będzie wyglądał świat za 50 lat?” jest elementem działań w ramach przygotowań do Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 1 – 12 grudnia br. Po raz pierwszy największy światowy szczyt poświęcony zmianom klimatu będzie miał miejsce w Polsce. Na konferencję do Poznania przybędzie kilka tysięcy gości, w tym ponad 190 delegacji rządowych z ministrami środowiska lub zmian klimatu na czele, instytucji międzynarodowych, ekologicznych, biznesowych i badawczych organizacji pozarządowych oraz mediów. Prezydentem Konferencji będzie Minister Środowiska, prof. Maciej Nowicki.



COP 14 (Conference of the Parties – COP) 14 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) wraz z 4 Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto) odbędzie się 1 – 12 grudnia 2008 r. w Poznaniu. Organizatorem Konferencji jest Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC, www.unfccc.int), gospodarzem - Rząd RP, a koordynatorem przygotowań z ramienia Rządu - Ministerstwo Środowiska RP (www.cop14.gov.pl). Zespół COP 14 odpowiedzialny jest za działania organizacyjne, promocyjne i współpracę z mediami. Zespół ds. merytorycznych COP 14 wspiera Prezydenta COP w zakresie przygotowań merytorycznych.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii