Wrocławskie Centrum Badań partnerem BioForum 2009


Wrocławskie Centrum Badań partnerem BioForum 2009: artykuł nr 5998

2008-11-28 12:02:36 Biotechnologia

Wrocławskie Centrum Badań, które powstało 15 listopada 2007 roku ma na celu wspieranie komercjalizacji projektów badawczorozwojowych. Instytucja ta jest zaangażowana w zaawansowany program innowacji i rozbudowy biogospodarki oparty na wiedzy, który ma na celu zlokalizowanie we Wrocławiu Europejskiego Instytutu Innowacyji i Technologii (EIT+). Spółka WCB prowadzi działania na rzecz rozwoju szczególnie aplikacyjnej nauki w regionie. Skupia się przy tym na innowacyjnych technologiach, jak: nanotechnologia i bionanomateriały, biotechnologia i zaawansowane technologie medyczne czy technologie informatyczne i komunikacyjne. Jednocześnie reprezentuje współpracujących z nią naukowców, by ich odkrycia i wyniki badań mogły być wykorzystywane
w przemyśle i codziennej działalności innowacyjnych firm.

prof. Mirosław Miller, prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ komentuje: Muszą być ludzie z pomysłami, biznes, który się wszystkiemu przygląda, kapitał, koncentracja środków, powiązania, otwartość myślenia, ambitna, dobrze wykształcona młodzież, która chce pracować w sektorze nauki i innowacji... ale nawet to wszystko razem wcale nie jest wystarczające. Trzeba po prostu tworzyć środowisko.

Takich ludzi z pomysłami oraz kapitałem będzie można spotkać na BioForum 2009, które już po raz ósmy odbędzie się w Łodzi (3-5 czerwca 2009 r.). Na bazie ponad siedmioletnich doświadczeń przygotowaliśmy nową, jeszcze bardziej atrakcyjną formułę Środkowoeuropejskiego Forum. Głównym celem BioForum jest zgromadzenie osób entuzjastycznie nastawionych do podjęcia wyzwania kształtowania kariery w innowacyjnym biznesie opartym na bazie osiągnięć nauki. Połączenie wiedzy, umiejętności i kreatywności z doświadczeniem w biznesie jest idealną platformą do generowania nowych firm biotechnologicznych oraz wspierania nowoczesnej biogospodarki, krajów Środkowej Europy, co jest strategicznym założeniem spotkania.

Szczegółowe informacje o BioForum 2009 na stronie www.bioforum.pl

(BioForum 2009, Press release 1)


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii