Nagroda - Popularyzator nauki 2008 - dla animatorów Centrum Nauki Kopernik


Nagroda - Popularyzator nauki 2008 - dla animatorów Centrum Nauki Kopernik: artykuł nr 6027

2008-12-10 16:40:37 Ciekawostki

10 grudnia 2008 roku, animatorzy Centrum Nauki Kopernik zdobyli nagrodę Popularyzator Nauki 2008. Jacek Błoniarz-Łuczak i Błażej Dawidson zostali nagrodzeni w kategorii: Najlepsza prezentacja festiwalów nauki za pokaz „Tajniki aerodynamiki”. Nagrodę wręczała prof. Magdalena Fikus – Przewodnicząca jury konkursu.

Pokaz ten w prosty sposób, przy użyciu doświadczeń naukowych wyjaśnia zjawiska związane z ruchem powietrza. Po raz pierwszy Tajniki aerodynamiki zostały pokazane publiczności w lipcu tego roku w ramach akcji Lato w Mieście. Oglądali je także goście tegorocznego Festiwalu Nauki; organizatorzy Festiwalu uznali tę prezentację za najlepszy pokaz imprezy i zgłosili do tej nagrody.

Nagroda Popularyzator Nauki jest przyznawana przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego od czterech lat. Ma na celu promowanie ludzi nauki, zespołów naukowych, dziennikarzy i redakcji wyróżniających się w popularyzacji nauki w społeczeństwie. W ubiegłym roku nagrodą tą uhonorowano Centrum Nauki Kopernik w kategorii: Dziennikarz, redakcja lub instytucja nienaukowa.

Centrum Nauki Kopernik

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek