6 spotkań popularnonaukowych w warszawskiej Kawiarni Naukowej


6 spotkań popularnonaukowych w warszawskiej Kawiarni Naukowej: artykuł nr 6058

2009-01-05 11:27:09 Ciekawostki

Jeszcze sześć spotkań popularnonaukowych odbędzie się przed wakacjami w warszawskiej Kawiarni Naukowej. Jak informuje prof. Magdalena Fikus z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN - jest już gotowy ramowy plan najbliższych spotkań.

W styczniu myślą przewodnią spotkania będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak żyje język. Dr Katarzyna Kłosinska z UW oraz Bartek Chaciński, dziennikarz „Przekroju” i autor „Wyczesanego słownika najmłodszej polszczyzny” postarają się opowiedzieć o nowych słowach, o najmłodszej polszczyźnie, o tym, czy warto narzucać normy poprawnościowe w języku i o tym, jak język się zmienia.

Rozmnażanie in vitro - mity i fakty – to hasło przewodnie spotkania lutowego. Jeśli nie uda się znaleźć odpowiedniego rozmówcy – zastrzega prof. Fikus – to będziemy mówić o energetyce jądrowej.

W marcu w związku z obchodzonym jak zawsze w tym okresie Tygodniem Mózgu kawiarniani goście usłyszą jak działa uszkodzony mózg. Poznają też temat autyzmu i niezwykłych ludzkich zdolności. Przewodnikiem po temacie będzie prof. Ewa Pisula, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego.

W kwietniu, maju i czerwcu w kawiarni dyskutować się będzie kolejno o pracy psychologa w policji (m.in. tworzenie profili psychologicznych przestępców), o kryzysie ekonomicznym (czy kryzys może nas czegoś nauczyć?) oraz o populacji wilków w Polsce (czy wilków trzeba się bać?).

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek