Liceum Akademickie z Torunia w czołówce


Liceum Akademickie z Torunia w czołówce: artykuł nr 6067

2009-01-07 11:37:37 Szkoła

Liceum Akademickie wchodzące w skład Zespołu Szkół UMK „Gimnazjum i Liceum Akademickie” zajęło 5 miejsce w rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Ranking opublikował miesięcznik „Perspektywy”. Oceniono w nim prawie 400 polskich szkół ponadgimnazjalnych. Komisja konkursowa pod przewodnictwem profesora Tomasza Boreckiego, byłego rektora SGGW, brała pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

W pierwszej piątce rankingu znalazły się: XIII LO w Szczecinie (po raz szósty z rzędu na pierwszym miejscu), XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi i Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Warto podkreślić, że w zeszłorocznym rankingu Perspektyw szkołę UMK sklasyfikowano na 10 miejscu w Polsce.

W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie toruńskiego liceum osiągnęli sukcesy w 10 olimpiadach przedmiotowych. 14 osób znalazło się w finale, a trzej uczniowie zajęli 1 miejsca (w Olimpiadzie Astronomicznej, Olimpiadzie Geograficznej i Nautologicznej oraz Olimpiadzie Znajomości Afryki).

UMK

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół