Kolejna edycja konkursu o Nagrodę im. A.Loreta


Kolejna edycja konkursu o Nagrodę im. A.Loreta: artykuł nr 6073

2009-01-09 11:31:37 Leśnictwo

Minimum 10 000 złotych czeka na zwycięzców dziewiątej edycji konkursu im. Adama Loreta organizowanego przez Lasy Państwowe. Szansę na zwycięstwo mają ci, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi w dziedzinie leśnictwa, pomysłodawcy najbardziej innowacyjnych rozwiązań oraz osoby promujące i popularyzujące wizerunek i wiedzę o Lasach Państwowych.

Nagroda im. Adama Loreta – legendarnego przedwojennego dyrektora i organizatora Lasów Państwowych, który w czasach II Rzeczypospolitej ocalił przed wyrębem Puszczę Białowieską – cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników, a po ośmiu edycjach uważana jest za wyróżnienie prestiżowe. Uczestnicy konkursu rywalizują w dwóch kategoriach:

- wybitne osiągnięcia naukowo-badawcze lub innowacyjno-racjonalizatorskie pomysły, które znalazły zastosowanie w Lasach Państwowych oraz całokształt działalności na rzecz LP;

- promocja i kształtowanie pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych oraz popularyzacja wiedzy o Lasach oraz o misji i roli tej organizacji w działaniach na rzecz polskiej przyrody.

Zainteresowanie towarzyszące konkursowi przekłada się na liczbę uczestników. Przed rokiem do drugiej kategorii przystąpiło aż 30 uczestników. W tegorocznej edycji emocje zapowiadają się nie mniejsze.

Prace zgłaszane do pierwszej kategorii powinny mieć charakter popularno – naukowy oraz zawierać: streszczenie oraz opinie przedstawicieli placówek naukowo-badawczych, PGL LP lub stowarzyszeń. Do nagrody w drugiej kategorii będzie można zgłosić: reportaż prasowy, radiowy, telewizyjny, artykuł publicystyczny, opowiadanie, poezje, fotografie, slajdy, filmy.

Prace mogą być zgłaszane przez:

  • - kierowników jednostek organizacyjnych LP,
  • - stowarzyszenia środowiskowe i naukowo-techniczne działające w sektorze leśnym ( PTL, SITLiD, TPL),
  • - dziekanów Wydziałów Leśnych  Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu  Przyrodniczego w Poznaniu i SGGW w Warszawie,
  • - dyrektora Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz dyrektora Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku,
  • - laureatów poprzednich edycji Nagrody Lasów Państwowych im. Dyrektora Adama Loreta.

Gala, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia, odbędzie się podczas czerwcowych centralnych obchodów Dni Lasu.

Zgłoszenia prac w pierwszej i drugiej kategorii należy nadsyłać do Rzecznika Prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w terminie do 28 lutego, na adres:

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych,
00-922 Warszawa, ul. Wawelska 52/54,
z dopiskiem „ Nagroda im. Dyrektora Adama Loreta”

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa