Klaster LifeScience Kraków angażuje się w BioForum 2009


Klaster LifeScience Kraków angażuje się w BioForum 2009: artykuł nr 6083

2009-01-12 14:54:25 Biotechnologia

Bioforum 2009 jest dużym międzynarodowym wydarzeniem w branży, a większość odwiedzających stanowią potencjalni partnerzy Klastra LifeScience Kraków. Takie spotkania niosą ze sobą ogromny potencjał, dlatego uważam, że uczestnictwo w Bioforum w roli Partnera to szansa, którą koniecznie trzeba wykorzystać – tak podsumował pierwszy etap współpracy z BioForum 2009 Kazimierz Murzyn, Dyrektor Zarządzający Klastra LifeScience Kraków.

Do partnerstwa w tym międzynarodowym Forum - poza Klastrem LifeScience Kraków - przystąpili już Hungarian Biotechnology Association, Wrocławskie Centrum Badań EIT + oraz Bałtyckie Centrum Biotechnologii i Diagnostyki Innowacyjnej – BioBaltica. Status Partnera BioForum 2009, poza wspólnym patronatem i udziałem w tym prestiżowym spotkaniu, daje unikalną możliwość kontaktowania się w gronie najbardziej cenionych i rozpoznawalnych firm kreujących rynek Środkowoeuropejski.

Klaster LifeScience Kraków (www.lifescience.pl) funkcjonuje jako projekt porozumienie, a jego koordynowanie powierzono Jagiellońskiemu Centrum Innowacji Sp. z o.o. - podmiotowi zarządzającemu Parkiem LifeScience w Krakowie. W części laboratoryjnej Park będzie posiadał nowoczesną i kompleksową infrastrukturę, umożliwiającą prowadzenie zaawansowanych badań  w zakresie biotechnologii, biotechniki, biomedycyny, biologii, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki i fizyki. Zakłada się, iż w całym Parku Life Science pracować będzie ok. 500 naukowców i badaczy.

BioForum to możliwość podejmowania wyzwania w zakresie kształtowania kariery w innowacyjnym biznesie, opartym na bazie osiągnięć nauki. Forum to spotkanie skierowane do entuzjastycznie nastawionych ludzi kierujących firmami, którzy łączą wiedzę, umiejętności i kreatywność z doświadczeniem w biznesie. BioForum to także idealna platforma do generowania nowych firm biotechnologicznych oraz wspierania nowoczesnej biogospodarki, krajów Środkowej Europy, co jest głównym założeniem imprezy. BioForum daje szansę tworzenia sieci współpracy, łączenia i rozwijania zasobów oraz kompetencji związanych z rozwojem innowacyjnej biotechnologii.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.bioforum.pl 
Prestiżowa impreza dla sektora biotechnologii - Bioforum 2009- odbywa się w dniach 3 - 5 czerwca 2009 w ŁODZI

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii