BioBaltica Partnerem BioForum 2009


BioBaltica Partnerem BioForum 2009: artykuł nr 6104

2009-01-29 12:22:52 Biotechnologia

Centrum Biotechnologii i Diagnostyki Innowacyjnej BioBaltica zostało kolejnym Partnerem Środkowoeuropejskiego Forum Biotechnologii i Innowacyjnej BioGospodarki – BioForum 2009. „Dla zespołów realizujących projekty badawczo-rozwojowe oraz dla specjalistycznych usług, które są oferowane dla sektora biotechnologii w naszym regionie prezentacja na BioForum 2009 daje istotną szansę nawiązania współpracy z potencjalnymi partnerami biznesowymi w ramach spotkań BioPartneringu, Takiej szansy nie możemy przeoczyć…” - powiedział prof. Krzysztof Bielawski, prezes BioBaltica.

BioForum to środkowoeuropejskie wydarzenie dla sektora biotechnologii, które stopniowo włącza udział znaczących instytucji Partnerskich (np. BioBatica, Hungarian Biotech Association, LifeScience Cluster in Cracow, Wroclaw Research Centre EIT+) z Krajów Europy Środkowej – strategicznie prezentując potencjał i możliwości Regionu partnerom biznesowym z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Podczas międzynarodowego eventu zostaną zaprezentowane środkowoeuropejskie firmy biotechnologiczne oraz aplikacyjne projekty badawczo-wdrożeniowe i specjalistyczne usługi z obszaru biotechnologii.

Unikalnym aspektem Forum będą BioPartneringowe spotkania z inwestorami, partnerami biznesowymi, przedstawicielami międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, business angels, funduszami typu seed oraz venture capital, które mają na celu rozwój biznesowego aspektu realizowanych projektów oraz firm. Połączenie wiedzy, umiejętności i kreatywności z doświadczeniem w biznesie jest idealną platformą do generowania nowych firm biotechnologicznych oraz wspierania nowoczesnej biogospodarki krajów Środkowej Europy, co jest strategicznym założeniem spotkania.

Misją Centrum jest tworzenie odpowiednich warunków umożliwiających naukowcom, uczelniom i firmom prowadzenie prac badawczo-wdrożeniowych w zakresie biotechnologii i diagnostyki innowacyjnej na światowym poziomie. Kompleksowość i innowacyjność Centrum, dysponującego nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym, zapewnia realizację złożonych i unikatowych projektów w zakresie biotechnologii przemysłowej oraz diagnostyki innowacyjnej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.bioforum.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii