Dobra szkoła ekologii dla najmłodszych


Dobra szkoła ekologii dla najmłodszych: artykuł nr 6114

2009-02-04 10:03:18 Ekologia

Z początkiem lutego rusza VII edycja akcji ekologicznej Drzewko za butelkę, prowadzonej przez firmy chemiczne skupione w Programie Odpowiedzialność i Troska. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Minister Środowiska i Minister Edukacji Narodowej.

„Drzewko za butelkę” polega na zbieraniu przez uczniów i przedszkolaków pustych butelek PET, za które dzieci otrzymują sadzonki drzew i krzewów, którymi zalesiają swoje otoczenie. Akcja ma na celu zaktywizowanie społeczności lokalnych w zakresie dbałości o stan środowiska oraz budowanie pozytywnego wizerunku firm skupionych w Programie Responsible Care® poprzez popularyzację inicjatyw i postaw proekologicznych. Na dzień dzisiejszy toczyć się ona będzie w 9 miejscowościach, w których swoją aktywność prowadzi 13 firm- realizatorów Programu „Odpowiedzialność i Troska: Zakłady Chemiczne Zachem Spółka Akcyjna, Ashland Poland Spółka z o.o. Zakład Produkcji Żelkotu w Miszewie (k/Gdańska), ANWIL Spółka Akcyjna, WARTER Spółka Jawna, Brenntag Polska Spółka z o.o., Petrochemia – Blachownia Spółka Akcyjna, Zakłady Azotowe Kędzierzyn Spółka Akcyjna, Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach Spółka Akcyjna, Branżowa Organizacja Odzysku Spółka Akcyjna, Zakłady Chemiczne „Organika –Sarzyna” Spółka Akcyjna, Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku Spółka Akcyjna, Zakłady Azotowe “Puławy” Spółka Akcyjna, PCC Rokita Spółka Akcyjna.

  „Musimy nauczyć dzieci dbać o środowisko, w którym żyjemy. Wyznając zasadę „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” chcemy uzmysłowić najmłodszym, że troska o przyrodę jest troską o nas samych i nasze spokojne życie.” - podkreśla Magdalena Ozimek z Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska”.
Podczas VII edycji akcji „Drzewko za butelkę” ogłoszone  zostaną dwa konkursy: na plakat akcji „Drzewko za butelkę” 2010 oraz na opracowanie: "Ekologicznego słowniczka przedszkolaka" i "Szkolnego leksykonu ekologicznego".

Zapraszamy do korzystania z nowego serwisu www.drzewkozabutelke.pl, w którym znajdują się najbardziej aktualne informacje dotyczące akcji .

Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii