Targi Ogrodnicze GARDENIA 2009


Targi Ogrodnicze GARDENIA 2009: artykuł nr 6118

2009-02-06 11:34:06 Botanika

W dniach 27.02 – 01.03. 2009 r. w Poznaniu po raz kolejny odbędą się Targi Ogrodnicze Gardenia. Na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zaprezentują blisko 100 nowości rynkowych, w tym m.in. materiał roślinny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemię ogrodową, małą architekturę ogrodową, meble, akcesoria do nawadniania oraz elementy dekoracyjne. Będzie można również zobaczyć ekspozycje projektantów i twórców ogrodów.

Ważnym i niezwykle ciekawym wydarzeniem podczas najbliższej Gardenii będą pokazy florystyczne, których organizatorem, obok MTP, jest Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Bukiety, kompozycje i wiązanki przygotowywane na żywo przez znakomitych florystów to niewątpliwie atrakcja, którą warto zobaczyć.

Architekci krajobrazu będą mieli okazję uczestniczyć w seminarium „MIEJSKA SZTUKA OGRODOWA”, poświęconemu zieleni na osiedlach, a zorganizowanym przez Wydawnictwo Abrys i targi Gardenia.

Po raz drugi na targach ogrodniczych w Poznaniu zostanie rozstrzygnięty konkurs dla architektów krajobrazu pod hasłem „Zieleń w Mieście”, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

W sobotę i niedzielę (28.02-01.03.2009) targom będzie towarzyszył kiermasz ogrodniczy oraz kiermasz produktu regionalnego. Bilet wstępu w piątek będzie kosztował 15 PLN, natomiast w pozostałe dwa dni tylko 5 PLN.

Patronat branżowy nad targami Gardenia objęły Związek Szkółkarzy Polskich, Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

Szczegóły na www.gardenia.mtp.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki