Konkurs dla studentów na najlepsze pomysły na recykling


Konkurs dla studentów na najlepsze pomysły na recykling: artykuł nr 6126

2009-02-12 10:13:22

Siódma konferencja IdentiPlast odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2009 r. w Brukseli. Międzynarodowi eksperci będą dyskutować na temat nowatorskich sposobów recyklingu oraz technologii odzysku tworzyw sztucznych. Tegorocznej imprezie będzie towarzyszył ogłoszony po raz pierwszy konkurs dla studentów. Do 16 marca mogą oni wysyłać swoje pomysły na recykling.

Studenci z krajów europejskich zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów i zrealizowanych doświadczeń na recykling i odzysk tworzyw sztucznych - wyjaśnia dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, specjalista ds. komunikacji PlasticsEurope Polska.
Z nadesłanych zgłoszeń Komitet Naukowy Konferencji Identiplast wybierze 6 najlepszych prac, a ich autorzy zostaną zaproszeni do przedstawienia swoich osiągnięć na międzynarodowym forum. Wszyscy uczestnicy konferencji będą mogli zagłosować na najlepszą pracę. Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. euro.

Więcej szczegółów na temat konkursu oraz pełny program kwietniowej konferencji można znaleźć pod adresem: www.plasticseurope.org

Jak dodaje Kozera-Szałkowska, podczas spotkania w Brukseli eksperci będą dyskutować m.in. na temat konsekwencji wdrożenia unijnej dyrektywy ws. odpadów; wpływu na recykling rozporządzenia REACH i legislacji dotyczącej wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością; technologii przekształcania zużytych tworzyw sztucznych w surowiec pierwszego wyboru i odpadów jako źródła energii.

______________
PlasticsEurope Polska to fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, będąca częścią europejskiego stowarzyszenia PlasticsEurope z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. Działa na terenie całej Europy Centralnej - poza Polską także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech, Słowenii, Słowacji oraz w Czechach.

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z