Tydzień Karola Darwina w Polskim Radiu


Tydzień Karola Darwina w Polskim Radiu: artykuł nr 6132

2009-02-12 19:57:41 Ciekawostki

Program 1 Polskiego Radia przygotował kilka audycji upamiętniających Karola Darwina i jego odkrycia. Polskie Radio przypomina postać uczonego z okazji 200. rocznicy jego urodzin oraz 150. rocznicy opublikowania jego dzieła "O powstawaniu gatunków".

Od 13 lutego w codziennych wiadomościach naukowych Program 1 będzie nawiązywał do badań i odkryć tego wybitnego biologa.

W piątkowym cyklu "Człowiek i Nauka" (od godz. 20.10 do 20.45) nadana zostanie audycja Katarzyny Kobyleckiej pt. "Przypadek Karola Darwina". O życiu wielkiego biologa oraz okolicznościach powstania słynnego dzieła teorii ewolucji, rozmawiali będą dr Marcin Ryszkiewicz z Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk i prof. January Weiner z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego, który jest współautorem nowego polskiego opracowania "O powstawaniu gatunków...". Premiera książki planowana jest na kwiecień. Tłumaczenie będzie wzbogacone o przypisy i komentarze zgodne z wynikami najnowszych badań - informuje Justyna Zajdenc z Polskiego Radia.

W sobotę, 14 lutego Dorota Truszczak zaprasza na program pt. "Cudowna podróż pana Darwina", który zostanie nadany w cyklu "WIST" (od godz. 16.05 do 17.00). W programie przypomniana zostanie historia słynnej podróży Darwina statkiem "Beagle". Zgromadzone podczas niej okazy, jak również poczynione wówczas notatki, stały się inspiracją dla teorii ewolucji.

Autorem zagadek prezentowanych podczas audycji jest antropolog - dr Andrzej Krasnowolski.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w PolsceNastępna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek