eRyś rozdaje laptopy


eRyś rozdaje laptopy: artykuł nr 6149

2009-03-04 19:51:10 Ciekawostki

W czterech konkursach ogłoszonych na Leśnym Wortalu Edukacyjnym www.erys.pl można zdobyć nagrody, m.in. lustrzankę cyfrową, laptopy oraz odtwarzacze MP3. Jeśli tylko interesuje Cię las i przyroda, chodzisz do klasy 4-6 szkoły podstawowej lub do gimnazjum, liceum bądź technikum, możesz wziąć udział w ciekawych konkursach.

„Leśne Impresje”
To konkurs fotograficzny dla wrażliwych i uważnie obserwujących. Zrobienie dobrego zdjęcia przedstawiającego świat przyrody jest nie lada sztuką, ale, jak się okazuje, młodzież radzi sobie z tym zadaniem doskonale. W zeszłym roku nadesłano ponad 700 prac, spośród których wyłoniono tę najlepszą autorstwa Marty Baranowskiej pt. „Baletnica”.

W tym roku autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma aparat cyfrowy Canon PowerShot SX110 IS z dziesięciokrotnym zoomem optycznym i optyczną stabilizacją obrazu (kategoria „Dzieci”) i lustrzankę cyfrową NIKON D60 wyposażoną w wydajny obiektyw z redukcją drgań (kategoria „Młodzież”)

„Leśny Geniusz”
To konkurs, w którym co miesiąc należy prawidłowo odpowiedzieć na 10 pytań z wiedzy leśnej. Zwycięzcy tego konkursu w kategorii „Dzieci” otrzymają laptop LG, a w kategorii „Młodzież” laptop Toshiba L-300. Laptop z pewnością przyda się do wyszukiwania informacji niezbędnych przy rozwiązywaniu kolejnych leśnych testów. Na laureatów dalszych miejsc czekają aparaty cyfrowe, lornetki i odtwarzacze MP3.

Konkursy blogowe: „Mój Las” i „Nasz Las”
Konkursy na najlepsze blogi indywidualne i zbiorowe wymagają od uczestników nie lada dyscypliny, bowiem przynajmniej raz w tygodniu należy stworzyć wpis o tematyce przyrodniczej w prowadzonym przez siebie blogu.W tych konkursach do wygrania laptop Toshiba L-300  dla autora najlepszego bloga indywidualnego oraz mikroskop biologiczny ME-134R wraz z preparatami mikroskopijnymi dla szkoły, kółka przyrodniczego lub klasy za najlepszy blog zbiorowy.

Laureaci wszystkich konkursów otrzymają również nagrody książkowe wydawnictwa Multico oraz National Geographic.

Szczegóły na www.erys.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek