Wrocławskie Targi Książki Naukowej


Wrocławskie Targi Książki Naukowej: artykuł nr 6171

2009-03-19 09:34:05 Ciekawostki

Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyło w zorganizowanym w ramach XV Wrocławskich Targów Książki Naukowej konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej. W targach bierze udział ok. 60 wystawców z całej Polski.

Jak powiedziała rzeczniczka targów Wiesława Wilczyńska-Koper, oferta przedstawiona przez wydawców jest niezwykle różnorodna i nie ogranicza się tylko do książek związanych z naukami ścisłymi.

"Swoje stoiska mają uniwersytety, wydawnictwa o sztuce, encyklopedyczne, ale też oferujące atlasy i poradniki. Książki dla siebie mogą znaleźć nie tylko osoby szukające publikacji związanych ze swoim zawodem, ale też wszyscy pasjonaci i hobbyści" - zapewniła Wilczyńska-Koper.

Targi rozpoczęły się od wręczenia nagrody w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej. Zwyciężyła w nim książka pt. "Humanistyczne żywoty filozofów starożytnych", praca zbiorowa pod redakcją Włodzimierza Olszańca i Krzysztofa Rzepkowskiego, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego. Przyznano także cztery nagrody równorzędne i sześć wyróżnień.

Na targach przeprowadzony zostanie także konkurs na najlepsze stoisko oraz konkurs dla czytelników, na najlepszą książkę. W pierwszym z nich specjalne jury będzie oceniać m.in. poziom obsługi i wygląd stoiska.

Drugi konkurs skierowany jest do osób odwiedzających targi. Wypełniają one kupony, na których wybierają najatrakcyjniejszą, ich zdaniem, książkę. Na zakończenie targów przeprowadzone zostanie losowanie kuponów i wyłonienie osób, które w nagrodę dostaną książki.

Targom towarzyszy kiermasz książek. Wilczyńska-Koper podkreśliła, że większość wystawców sprzedaje swoje książki z rabatem nawet do 20 proc. "Można także porozmawiać z wydawcami o publikacjach, które już zniknęły z rynku, i o najbliższych planach wydawniczych" - dodała rzeczniczka.

Zaplanowano także spotkania z pisarzami, m.in. z prof. Januszem Dobeszem, który opowie o swojej książce "Dom Polski" i Romualdem Łuczyńskim, z którym będzie można porozmawiać o dworach, zamkach i pałacach w Sudetach.

Targi odbywają się w Centrum Naukowo-Badawczym Politechniki Wrocławskiej. Potrwają do 20 marca. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek