Toruński Festiwal Nauki i Sztuki


Toruński Festiwal Nauki i Sztuki: artykuł nr 6220

2009-04-22 10:22:25 Szkoła

Już za dwa dni rozpocznie się największa impreza kulturalno-naukowa w mieście – Toruński Festiwal Nauki i Sztuki (23-26 kwietnia).

Jak zwykle część imprez festiwalowych przeznaczona będzie dla dzieci. Wśród licznych atrakcji znajdą one m.in. imprezy z antropologii (warsztaty „Fascynujące oblicze Czarnego Lądu – intrygująca Afryka” w Muzeum Okręgowym), astronomii (konkurs „Inne światy”), fizyki („Poznajemy wodę”, „Młody fizyk”), geografii („Wisła – rzeka nad którą mieszkamy”) czy ekologii („Pociąg do ekologii”). Dzieci będą uczestniczyć w poszukiwaniu krasnali w Parku Etnograficznym („Czerwone czapeczki rządzą”), spędzą z rodzicami wyjątkowy poranek muzyczny (sobota w godz. 11.00-12.00, Dwór Artusa), a także zabawią się ze zmysłami („Czy ja dobrze widzę, słyszę, czuję?”, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi). Jak zwykle intrygująco zapowiadają się warsztaty przygotowane przez grupę pracowników i studentów z Zakładu Edukacji Artystycznej UMK, które co roku stają się dla nich wyjątkową przygodą ze sztuką („Książkolubni w Doczytlandii”).

Na większość imprez dla dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.festiwal.torun.pl.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół