Najlepsi i najbardziej doświadczeni prelegenci na Bioinnowacjach 2009


Najlepsi i najbardziej doświadczeni prelegenci na Bioinnowacjach 2009: artykuł nr 6259

2009-05-20 10:13:52 Biotechnologia

Tegoroczna edycja konferencji BIO - Biznes Finanse Innowacje” to z pewnością największe i najbardziej merytorycznie wartościowe osiągnięcie naszego zespołu” – zapewnia Marek Kuźbicki odpowiedzialny za program wydarzenia.

Na szczególną uwagę zasługuje warsztat pt. „Commercialisation of research results – how to create value in Life Sciences” prowadzony przez Stephan’a Hundertmark’a ze Steinbeis-Transfer-Institute w Berlinie. Hundertmark jest stałym wykładowcą na wielu europejskich uczelniach. W oparciu o swoje badania i wiedzę specjalistyczną w zakresie transferu technologii i zarządzania własnością intelektualną, prowadzi również zajęcia dla wielu organizacji, takich jak Europejska Akademia Patentowa. Ukończył studia ekonomiczne, posiada tytuł MBR (Masters of Business Research).

Podobną tematykę poruszy podczas swojego wykładu dr Marcin Hoffmann i mgr Przemysław Lis Markiewicz. „Komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań – organizacja innowacyjnej spółki i jej rozwój” to kompleksowo zbudowany wykład, który za zadanie ma przynieść odpowiedź na prawie wszystkie pytania nurtujące naukowców – przyszłych przedsiębiorców. Przemysław Lis Markiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Akademickiej jest absolwentem handlu międzynarodowego poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Posiada doświadczenie biznesowe w prowadzeniu przedsiębiorstw produkcyjnych. Głównie specjalizuje się w rozwoju sprzedaży, w tym w zarządzaniu i trenowaniu przedstawicieli handlowych oraz we współpracy z rynkiem nowoczesnym w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej. Dr Hoffman w 1997 roku ukończył studia biotechnologiczne na Wydziale Biologii UAM. W 2000 roku zdobył tytuł MBA (Georgia State University Atlanta i Akademia Ekonomiczna w Poznaniu). Od 2004 roku jest dyrektorem ds. inwestycji i rozwoju BioInfoBank sp. z o.o., gdzie odpowiada za kierowanie częścią spółki dedykowaną inwestycjom venture capital (VC) w nowopowstające przedsiębiorstwa innowacyjne związane z inwestycjami w branży biotechnologicznej/farmaceutycznej, m.in. Proteon Pharmaceuticals sp. z o.o., Komunix sp. z o.o., Medicalgorythmics sp. z o.o.

    Wymienione znakomitości oraz wiele innych będzie można spotkać i wysłuchać podczas konferencji „BIO Biznes Finanse Innowacje 2009”. Aby wziąć udział i zyskać szansę spotkania potencjalnego inwestora zarejestruj się na www.bioinnowacje.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii