Owady wygrały z głośną muzyką!


Owady wygrały z głośną muzyką!: artykuł nr 629

2005-05-01 03:46:48 Ciekawostki

Wielki plenerowy festiwal muzyczny "Technival" we francuskiej Szampanii, w którym miało uczestniczyć ok. 100 tys. osób, został odwołany z powodu... inwazji groźnych gąsienic! Dwudniowy festiwal miał odbyć się dzisiaj w Merigny w Szampanii. Co roku do opuszczonej bazy lotniczej zjeżdżają się dziesiątki tysięcy fanów muzyki techno z Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Wczoraj drogi dojazdowe do Merigny zablokowali żandarmi.

Imprezę "odwołały" miliardy małych, ale niezwykle dokuczliwych gąsienic – wydzielają one trujące substancje, wywołujące u ludzi gwałtowne i groźne reakcje alergiczne: puchnięcie całego ciała, problemy oddechowe, kłopoty ze wzrokiem.

Pod piekę lekarzy trafiło 40 pechowych uczestników koncertu, którzy przyjechali na miejsce z dużym wyprzedzeniem i zostali zaatakowani przez złośliwe owady. Setki innych czekają na ewakuację na pasie startowym – to jedyne miejsce nieopanowane przez gąsienice.

Wg lekarzy, gdyby 100 osób zostało zaatakowanych, część z nich na pewno trafiłaby do szpitala i prawdopodobnie nie obyłoby się bez ofiar, szczególnie wśród ludzi zażywających narkotyki i spożywających alkohol, bo reakcje alergiczne uległyby u nich zwielokrotnieniu.

Najciekawsze jest to, że już od dłuższego czasu zakazania festiwalu w Marigny żądali ekolodzy, którzy obawiali się, że ta doroczna impreza zniszczy tam wyjątkowo bogaty ekosystem, pełen rzadkich gatunków zwierząt i roślin. W końcu matka natura, chcąc mieć trochę spokoju, obroniła się sama - kwitują komentatorzy.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek