Grzybobranie z radiową Jedynką w Puszczy Kozienickiej


Grzybobranie z radiową Jedynką w Puszczy Kozienickiej: artykuł nr 6355

2009-09-07 11:43:41 Leśnictwo

W pierwszy wrześniowy weekend audycja Cztery pory roku nadawana była na żywo z Puszczy Kozienickiej. Tematem przewodnim było zbieranie grzybów. Gościem specjalnym programu był Szymon Wydra.

W sobotni poranek, okolice szkółki leśnej "Przejazd" zostały zaadaptowane na plenerowe studio Jedynki Polskiego Radia. Prowadząca program Sława Bieńczycka, nie kryła że jest pod ogromnym wrażeniem otaczającego ją lasu. Sporo informacji na temat lasów i pracy leśników powiedziano przy okazji serii wywiadów z pracownikami Nadleśnictwa Kozienice.

Nadawana na żywo audycja przyciągnęła rzesze amatorów zbierania grzybów. Niemal od pierwszej zapowiedzi na antenie wokół prowadzącej program przybywało ludzi z koszykami pełnymi grzybów. Na polanie, wśród wiekowych dębów czekały na grzybiarzy liczne atrakcje. W przygotowanych przez radiowców i leśników konkursach można było wygrać m.in. albumy i filmy o lasach RDLP w Radomiu.

Gwiazdą programu był Szymon Wydra. Lider zespołu Carpe Diem przyznał, że też lubi zbierać grzyby. - Często  jeżdżę do Puszczy Kozienickiej na spacery ze swoją córeczką Simoną – zdradził muzyk. Autor przebojów „Bezczas” i „Jak ja jej to powiem” szybko został otoczony gromadką łowców autografów i fanów pragnących zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z idolem.

Program zakończyło chóralne zaproszenie do Puszczy Kozienickiej wykrzyczane na antenie przez uczestniczące w zabawie osoby. Pamiątką po mile spędzonych chwilach w leśnej kniei będzie zbiorowa fotografia, którą grzybiarze zrobili sobie z leśnikami i ekipą radiowców.

Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy RDLP w Radomiu

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa