Noc Naukowców na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie


Noc Naukowców na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie: artykuł nr 6376

2009-09-22 13:08:40 Ciekawostki

W dniu 25 września 2009 r. w godzinach 18.00 - 24.00 zagości w murach Uniwersytetu Rolniczego kolejna małopolska edycja Nocy Naukowców. Zwiedzający mają do dyspozycji budynki dwóch Wydziałów - Hodowli i Biologii Zwierząt przy Al. Mickiewicza 24/28 oraz Ogrodniczego przy Al. 29 Listopada 54. Tym razem uczelnia poza pokazami laboratoryjnymi, przygotowała szereg wykładów, konkursy, a nawet wernisaż rzeźb i obrazów (tematyka zwierzęca).

Małopolska edycja jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej, odbywa się zawsze w ostatni piątek września równocześnie w 200 miastach europejskich. W tym roku w Małopolsce impreza odbywać się odbędzie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Główny cel to pokazanie nauki w innej formie, przełamanie barier pomiędzy publicznością, a niedostępnym na co dzień naukowcem w atmosferze dobrej zabawy. W ubiegłym roku inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.  Przed zwiedzającymi otworzą się drzwi ponad 40 laboratoriów instytutów i uczelni.

Uniwersytet Rolniczy z racji swojego profilu działalności ujawni przede wszystkim tajniki związane ze światem przyrody, ale nie tylko. Odskocznią od typowych pokazów laboratoryjnych i wykładów będzie np. wspólne gotowanie zupy, dość oryginalne konkursy jak np. „konkurs na najdłuższą obierkę z jabłek”, naukowcy dołożą także starań by uczestnicy mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości. Dzięki współpracy z CW FORTECA przewidziane są również atrakcje o charakterze wspinaczkowym. Zapowiada się niezwykły wieczór.

Joanna Roczniewska
Biuro Informacji i Promocji UR

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek