Inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Otwartego UW


Inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Otwartego UW: artykuł nr 6422

2009-10-07 16:38:04

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Otwartego UW, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 8 października o godz. 18.30 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wykład inauguracyjny „CSI, czyli o możliwościach współczesnej kryminalistyki” wygłosi prof. Tadeusz Tomaszewski, prorektor UW, wykładowca Wydziału Prawa i Administracji.

Uniwersytet Otwarty UW oferuje wszystkim zainteresowanym kursy prowadzone przez wykładowców uniwersyteckich. Ich słuchaczem może zostać każdy, kto ukończył szesnaście lat, bez względu na posiadane wykształcenie. Kursy oferowane są w ramach sześciu bloków tematycznych: kultura i sztuka, języki i narody, człowiek i społeczeństwo, biznes, gospodarka i prawo, nauka i technika oraz człowiek i środowisko. Zajęcia mają formę wykładów, seminariów, konwersatoriów oraz warsztatów, a także wyjazdów studyjnych.

Uniwersytet Otwarty UW zainaugurował swoją działalność w sierpniu 2008 roku. Od tego czasu w jego zajęciach uczestniczyło 4800 słuchaczy. W trakcie ostatniej, wakacyjnej rekrutacji napłynęło kilka tysięcy zgłoszeń. Większość kursów w rozpoczynającym się semestrze już ruszyła, uruchomiono w sumie 86 grup. Ostatnie wolne miejsca dostępne są m.in. na zajęciach: „Muzyka jazzowa a społeczeństwo amerykańskie”, „Poznać, zrozumieć, polubić czyli laboratoryjne bliskie spotkania z chemią dla każdego” oraz „Tajemnice cyrylicy”.

Więcej informacji o Uniwersytecie Otwartym UW znaleźć można na stronie: http://www.uo.uw.edu.pl/

Anna Korzekwa
rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z