Święto Drzewa


Święto Drzewa: artykuł nr 6430

2009-10-10 10:08:09 Botanika

Prof. Maciej Nowicki wziął udział w obchodach Święta Drzewa – akcji edukacyjnej organizowanej przez Klub Gaja. 9 października przy Placu Żelaznej Bramy w Warszawie Minister Środowiska zasadził sadzonkę lipy.

Obchody Święta Drzewa organizowane są przez Klub Gaja już po raz siódmy. Głównym celem akcji jest aktywizacja młodzieży i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W tym roku w akcji sadzenia lip oprócz Ministra Środowiska wzięli udział również Jarosław Kochaniak – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Marian Pigan – Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Jerzy Owsiak - prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Jacek Bożek – Prezes Klubu Gaja.

Maciej Nowicki na zakończenie happeningu pogratulował organizatorom – Żeby otaczało nas jak najwięcej drzew, żeby akcja – Dzień Drzewa rozrastała się na całą Polskę i żeby młodzi i starsi o nie dbali, bo bez drzew my zginiemy. Uświadomienie sobie znaczenia drzew i zieleni w naszym życiu jest niesamowicie ważne dla zdrowia ludzi.

Ministerstwo Środowiska

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa - plakat Dnia Drzewa

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki