Park LifeScence otrzyma 125 mln zł unijnego wsparcia


Park LifeScence otrzyma 125 mln zł unijnego wsparcia: artykuł nr 6441

2009-10-21 11:27:56 Biotechnologia

Jagielloński Park i Inkubator Technologii dedykowany naukom przyrodniczym (Park LifeScience) w Krakowie otrzyma 125 mln zł wsparcia z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013. Umowę w tej sprawie podpisali 16 października przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz krakowskiej spółki Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI), która zarządza Parkiem.

Unijna dotacja zostanie przeznaczona na drugi etap rozbudowy Parku LifeScence, który prowadzony jest od marca tego roku. Powstaną dwa nowe budynki: "Bioinkubator" i "Park Technologiczny II".
Pierwszy budynek, "Park Technologiczny I" został oddany do użytku kilka miesięcy temu.

Cały projekt zakłada utworzenie w sąsiedztwie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego najwyższej jakości infrastruktury naukowo-badawczej w dziedzinie nauk przyrodniczych, spełniającej wymogi i oczekiwania zarówno dużych firm farmaceutycznych, jak i małych przedsiębiorstw z branży. Na terenie kompleksu znajdzie zatrudnienie łącznie około 500 naukowców.

Wartość całego projektu szacuje się na 200 mln zł. Park LifeScience ma być kompleksem trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie III Kampusu UJ w Krakowie.

Jagiellońskie Centrum Innowacji to spółka powołana przez Uniwersytet Jagielloński w celu zarządzania projektem Parku LifeScience. Pozyskała na ten cel dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. Firma zajmuje się także promocją Krakowa jako miejsca dla rozwoju nauk przyrodniczych tj. biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki. RGR

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii