Konkurs: Biologia. Encyklopedia szkolna PWN


Konkurs: Biologia. Encyklopedia szkolna PWN: artykuł nr 6476

2009-11-09 14:17:56 Ciekawostki

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez dziennik BIOLOG oraz Wydawnictwo Naukowe PWN. Do wygrania 5 egzemplarzy Encyklopedii szkolnej PWN BIOLOGIA.

Encyklopedia szkolna BiologiaNowe wydanie encyklopedii tematycznej Biologia zawiera ponad 6 000 haseł z zakresu botaniki, zoologii, anatomii, fizjologii, biochemii, genetyki, ekologii, ilustrowane opisy gatunków i grup taksonomicznych, objaśnienia pojęć i procesów biologicznych, biogramy wybitnych biologów, ponad 1 000 zdjęć i rysunków.

Nowe wydanie encyklopedii szkolnej polecamy szczególnie uczącej się młodzieży, ale również nauczycielom jako pomoc w przygotowywaniu zajęć. Jest to również świetne uzupełnienie biblioteki osób zainteresowanych i poszukujących konkretnej wiedzy z danej dziedziny. Całość uporządkowana jest w hasła szczegółowe, m.in. biogramy, pojęcia, metody, wydarzenia i instytucje, dzieła oraz artykuły przeglądowe. Alfabetyczny układ pomaga w wyszukiwaniu, a czytelne tabele, wykresy i zestawienia ułatwiają powtarzanie i utrwalanie wiedzy.

Wydanie: drugie
Wydawnictwo Naukowe PWN 2009
ISBN: 978-83-01-15891-0
Format: 21x29 cmAby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać sms na numer 70068 o treści TC.BIOLOG.ODPOWIEDŹ1 ODPOWIEDŹ2 ODPOWIEDŹ3
W miejsce wyrazu ODPOWIEDŹ1/2/3 wpisz litery odpowiedzi na konkursowe pytania (wpisz w prawidłowej kolejności). Przykład TC.BIOLOG.a b c

1) Owocem charakterystycznym dla wiechlinowatych jest:
     a) mieszek
     b) rozłupnia
     c) ziarniak
     d) łuszczyna
2) Pepsyna jest:
     a) aminopeptydazą
     b) endopeptydazą
     c) egzopeptydazą
     d) karboksypeptydazą
3) Przezmianki to:
     a) igły budujące szkielet gąbek
     b)
zredukowana para skrzydeł u muchówek
     c) narządy zmysłu występujące na stopie pierwszego odnóża u roztoczy
     d) narządy zmysłu scyphomeduz i cubomeduz

Każdy kolejny wysłany SMS zwiększa szanse na wygraną. Książka przypadnie w udziale temu uczestnikowi, który zostanie wyłoniony w finale i udzieli poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora. Do rozdania mamy 5 egzemplarzy.

Konkurs trwa od 9 listopda 2009r. do 22 listopada 2009r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23-26.11.2009 r.

Koszt SMS 0,61zł (0,50zł+VAT)
Konkurs tylko dla czytelników z Polski (Era GSM, Plus GSM, Orange, Play).

Książki ufundowało Wydawnictwo Naukowe PWN. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo BIOAREA, wydawca dziennika BIOLOG.
Usługę Premium SMS obsługuje Dotpay (Regulamin Usług i Serwisów SMS, Reklamacje).

Więcej o książce przeczytasz na stronie Wydawnictwa Naukowego PWN.
 


Regulamin Konkursu "Biologia. Encyklopedia szkolna PWN"
1. Organizatorem konkursu "Biologia. Encyklopedia szkolna PWN" jest Wydawnictwo BIOAREA, wydawca dziennika BIOLOG. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Naukowe PWN.
2. Konkurs trwa od dnia 9 listopada 2009r. do 22 listopada 2009r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniach 23-26.11.2009 r.
3. Osoby niepełnoletnie uczestniczące  w konkursie "Biologia. Encyklopedia szkolna PWN" mogą otrzymać nagrody wyłącznie za pisemną zgodą ich opiekunów prawnych
4. Uczestnik konkursu "Biologia. Encyklopedia szkolna PWN" przesyła zgłoszenie na nr SMS podany przez organizatora konkursu.
5. Książka przypadnie tym uczestnikom, którzy zostaną wyłonieni w finale i udzielą poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora.
6. Nagrody w konkursie "Biologia. Encyklopedia szkolna PWN" nie podlegają zamianie na równowartość pieniężną.
7.  Nagrody w konkursie "Biologia. Encyklopedia szkolna PWN" zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej tylko na adresy w Polsce.
8. Udział w konkursie "Biologia. Encyklopedia szkolna PWN" jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu bez powiadomienia uczestników.


Poprawne odpowiedzi: 1C, 2B, 3B.

Książki otrzymali: Agnieszka Wróbel (Wrocław), Katarzyna Baran (Kraków), Piotr Adamczyk (Warszawa), Maciej Rutkowski (Stalowa Wola), Patryk Grzegorzewski (Niemcza)Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek