Czy naprawdę można nie wiedzieć, że jest się w ciąży?


Czy naprawdę można nie wiedzieć, że jest się w ciąży?: artykuł nr 6503

2009-11-18 19:47:39

Kobiety zazwyczaj bardzo szybko potrafią rozpoznać, że są w ciąży. Natury nie da się oszukać, a objawy trudno pomylić z chorobą czy chwilowym osłabieniem. A co jeśli natura jednak zawodzi i nie wysyła oczywistych sygnałów – kobieta wciąż ma okres, a jej brzuch ma niewielki rozmiar? Co stanie się, jeśli nie zauważyła, że zaszła w ciążę, a jej styl życia nie pasuje do spokojnej egzystencji przyszłej matki? Zamiast przez kilka miesięcy odpoczywać i chodzić po sklepach w poszukiwaniu malutkich śpioszków, chodziła na imprezy i nie wiedziała, że nosi w sobie nowe życie?

Poznaj kobiety i ich dzieci – niespodzianki, które przez dziewięć miesięcy nie dawały przyszłej mamie żadnych sygnałów o swoim istnieniu.  Co poczuje kobieta, która w czasie kąpieli orientuje się, że właśnie zaczęła się akcja porodowa? Czy mały synek innej kobiety zdoła pomóc mamie i samodzielnie przyjmie niespodziewany poród?

Ciąża z zaskoczenia to nowatorska seria, która przybliży Ci cud narodzin! Oprócz rekonstrukcji niesamowitych akcji porodowych zobaczysz także komentarze uznanych ekspertów, wyjaśniających, jak mogło dojść do tak zaskakujących sytuacji. Poznaj kobiety, którym przydarzyła się Ciąża z zaskoczenia!

Ciąża z zaskoczenia
(ang. I Didn’t Know I Was Pregnant)

Premiera: sobota, 21 listopada, godz. 21:00 i 21:30, Discovery Travel & Living
Kolejne odcinki: soboty, godz. 21.00 i 21:30

Sprawdź, co wiesz o płodności i ciąży - szybki test online

ciąża

poród

Odcinek 1: Oto twój nowy brat
(ang.: Meet Your New Brother)
Emisja: sobota, 21 listopada, godz. 21:00

31-letnia matka trójki dzieci zaczyna rodzić, choć wcześniej nie zdawała sobie sprawy, że znów jest w ciąży. Poród przebiega w domu, a asystuje przy nim chłopczyk będący starszym bratem noworodka.

Odcinek 2: Najstarsza pierworódka
(ang.: Oldest First-Time Mother)
Emisja: sobota, 21 listopada, godz. 21:30

Czy Susan, 57-latka po menopauzie, może jeszcze zajść w ciążę? Przechodzi drogę przez mękę, nim zostaje najstarszą „pierwiastką” w brytyjskiej historii. Niestety miesiąc później następuje dramat, dochodzi do poronienia... ale czy rzeczywiście?

Odcinek 3: Studentka pierwszego roku
(ang.: Freshman 15)
Emisja: sobota, 28 listopada, godz. 21:00

Erin, 19-letniej studentce, wydaje się, że po prostu przytyła podczas swego pierwszego roku na uczelni. Gdy jednak zostaje odwieziona na ostry dyżur, z przerażeniem wysłuchuje diagnozy. Czy jej imprezowy styl życia zagroził życiu dziecka?

Odcinek 4: Przy nadziei
(ang.: Bun in the Oven)
Emisja: sobota, 28 listopada, godz. 21:30

Celia to singielka, która pogodziła się już z faktem, że nie będzie mieć dzieci. Kiedy dopadają ją mdłości, dwukrotnie odwiedza szpital, podejrzewając u siebie zatrucie pokarmowe. Jednak lekarze stawiają szokującą diagnozę.

Odcinek 5: Poród w kąpieli
(ang.: Baby in the Bath water)
Emisja: sobota, 5 grudnia, godz. 21:00

Co się stanie, gdy Claire - matka dwójki dzieci - w czasie relaksującej kąpieli nie tylko odkryje, że jest w ciąży, ale też, że zaczyna rodzić? Szybko zorientuje się, że musi radzić sobie sama, a przy tym uratować noworodka, którego stan jest bardzo zły.

Odcinek 6: Urodzony w akademiku
(ang.: Born in a Dorm)
Emisja: sobota, 5 grudnia, godz. 21:30

19-letnia studentka Elizabeth budzi się w środku nocy wyczerpana, czując potężne skurcze w brzuchu... i odkrywa szokującą prawdę. Czy jej współlokatorka, również 19-latka, będzie potrafiła uratować dziecko, kiedy pojawią się groźne powikłania?

Odcinek 7: Cud w łonie chorej matki
(ang.: Miracle in M.S Mum)
Emisja: sobota, 12 grudnia, godz. 21:00

24-letnia Claire żyje ze stwardnieniem rozsianym. Od miesięcy pozostaje przykuta do łóżka, przez co ma trudności z opieką nad swoim ciężko chorym synem. Pewnego dnia Claire uświadamia sobie, że zaczyna rodzić, choć wcześniej nie zdawała sobie sprawy, iż jest w ciąży. A to dopiero początek serii niewiarygodnych wprost zdarzeń, których lekarze dotąd nie zdołali wytłumaczyć.

Odcinek 8: Błędne przekonanie
(ang.: Misconception)
Emisja: sobota, 12 grudnia, godz. 21:30

Tina to samotna matka z trudem wiążąca koniec z końcem. Jest przekonana, że pękł jej wyrostek robaczkowy i jedzie do szpitala, gdzie przeżyje największy szok w swoim życiu.

Odcinek 9: To nie jest zatrucie pokarmowe
(ang.: It’s not Food-poisoning)
Emisja: sobota, 19 grudnia, godz. 21:00

19-letnia April udaje się do szpitala z objawami zatrucia, ale szybko dowiaduje się, że tak naprawdę ich powodem jest wybierające się na świat dziecko.

Odcinek 10: Pomoc z niebios
(ang.: Help from Above)
Emisja: sobota, 19 grudnia, godz. 21:30

Gdy w wyniku wypadku samochodowego u 25-letniej Erin doszło do pęknięcia miednicy, lekarze ostrzegli ją o ryzyku, na jakie narażałaby się, zachodząc w ciążę. Kiedy więc trafia na ostry dyżur, przekonana, że odczuwa bóle po upadku, jest zszokowana informacją, iż musi walczyć nie tylko o swoje życie.

Sprawdź, co wiesz o płodności i ciąży - szybki test onlineNastępna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z