Eksperymenty dla rodziny


Eksperymenty dla rodziny: artykuł nr 6506

2009-11-18 23:19:22 Ciekawostki

Jak działa telewizor? Dlaczego słychać głos w słuchawce telefonu, choć osoba mówiąca jest daleko? Skąd w kontakcie bierze się prąd? Centrum Nauki Kopernik zaprasza w dwa najbliższe weekendy na Festiwal Familijny – cieszące się ogromną popularnością warsztaty naukowe dla całych rodzin.

Organizowane od 3 lat Warsztaty Familijne, podczas których dzieci w wieku 5-8 lat przeprowadzają wraz z rodzicami doświadczenia dotyczące codziennego życia, cieszą się tak dużą popularnością, że nie wszyscy chętni mogą wziąć w nich udział. Miejsca na nich wyczerpują się już kilka minut po ogłoszeniu zapisów. Dlatego, by umożliwić rodzinne eksperymentowanie jak największemu gronu zainteresowanych, Centrum Nauki Kopernik we współpracy z firmą IBM organizuje Festiwal Familijny - dwa weekendy z otwartymi warsztatami, których program oparty jest na doświadczeniach i eksponatach wykorzystywanych w Warsztatach Familijnych.

21-22 listopada - Tajemnice domowej elektroniki.  Warsztaty te obejmują tematycznie strefę urządzeń elektronicznych znanych z domu. Wyjaśnimy, jak działa telefon, telewizor oraz odtwarzacz płyt CD. Uczestnicy zajęć będą mogli się też dowiedzieć, skąd w kontakcie bierze się prąd, który umożliwia działanie tych urządzeń.

28 i 29 listopada - Co w mieście piszczy? – te warsztaty przybliżą tematy związane ze miejskim środowiskiem człowieka: skąd bierze się woda do picia, co dzieje się ze śmieciami i kiedy kucharz zmienia się w mikrobiologa. A zainteresowani skamielinami i historią kuli ziemskiej uczestnicy zabawią się w paleontologów i wyruszą w podróż maszyną czasu.

Czas i miejsce: 21-22 oraz 28 i 29 listopada, Biblioteka Publiczna przy ul. Koszykowej 26, godz. 10:00 -16:00.

Wstęp wolny (bez zapisów).

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek