Wykład dr Zbigniewa Janowicza, Europejskiego Wynalazcy Roku 2006


Wykład dr Zbigniewa Janowicza, Europejskiego Wynalazcy Roku 2006: artykuł nr 6526

2009-12-07 13:53:14 Biotechnologia

Po spotkaniach z naukowcami ? praktykami biznesu akademickiego prof. Chrisem Lipinskim oraz prof. Johnem Martinem i wrześniowym seminarium z udziałem ekspertów Europejskiego Urzędu Patentowego, odbędzie sie na wykład "The role of adjuvants in vaccine development", który poprowadzi Dr Zbigniew Janowicz. Na spotkanie zaprasza główny organizator ? działające na Uniwersytecie Jagiellońskim - Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

Nasz gość jest biologiem i współtwórcą firmy Rhein Biotech, która należy do pionierów technologii produkcji szczepionek rekombinowanych. W 2006 dr Janowicz otrzymał tytuł Europejskiego Wynalazcy Roku 2006 przyznawany przez Europejską Organizację Patentową - EPO. Jego osiągnięciem jest stworzenie nowego typu szczepionki na zapalenie wątroby typu B, która jest jedną z poważniejszych i niestety bardziej popularnych chorób naszych czasów.

Na wykład organizatorzy zapraszają szczególnie naukowców, przedstawicieli biznesu oraz studentów interesujących się łączeniem nauki i przedsiębiorczości w branżach medycznych i biotechnologicznych. Udział jest bezpłatny. Ostateczny termin rejestracji - 13.12.2009

Więcej informacji i rejestracja: http://www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/1136

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii