Klub Gaja zaprasza na happening: Karp duszony


Klub Gaja zaprasza na happening: Karp duszony: artykuł nr 6548

2009-12-15 15:06:42 Ekologia

Wydarzenie przygotowano w ramach społecznej kampanii Klubu Gaja Jeszcze żywy karp!, którą kontynuujemy z przesłaniem: Lud lubi karpia, karp lubi lód. Przekonujemy hodowców i handlowców do sprzedawania, a klientów do kupowania - karpi mrożonych. To skuteczny sposób na oszczędzenie tym zwierzętom niepotrzebnego cierpienia i stresu w drodze na nasze stoły.

W tym roku wsparciem dla nas jest znowelizowana Ustawa o ochronie zwierząt. Po trzech latach starań Klubu Gaja (akceptowanych przez Ministerstwo Rolnictwa) zapisy ustawy zostały sprecyzowane i wyraźnie wskazują, że ryby muszą być traktowane równie humanitarnie jak inne kręgowce. Wobec tego interwencje i przypadki zadawania im niepotrzebnego cierpienia powinny spotkać się z odpowiednią reakcją służb porządkowych.

Spotkanie zwolenników humanitarnego traktowania ryb przed Halą Mirowską w Warszawie jest już tradycją w ramach przedświątecznej kampanii Klubu Gaja. Zapraszamy zatem do udziału, obserwacji i relacji. To jedyny czas w roku, w którym możemy wspólnie polepszyć los karpi.

Nasze działania wspiera Robert Makłowicz! Partnerem tegorocznej kampanii ?Jeszcze żywy karp!? jest Laboratorium reklamy Clos Brothers ? agencja, która opracowała tegoroczną kampanię pro publico bono. Propozycje zmian prawnych przygotowała kancelaria prawna Weil, Gotshal & Manges. Dziękujemy!

Więcej na stronie www.klubgaja.pl/karp/ 

karp po zbójecku

karp duszony

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii