Człowiek w roli ofiary


Człowiek w roli ofiary: artykuł nr 6562

2010-01-04 18:37:59

W każdym z nas drzemie pierwotny strach przed byciem zaatakowanym i zjedzonym przez dzikie zwierzę. Ta głęboko zakorzeniona obawa w dzisiejszych czasach stanowi często podłoże dla baśni, horrorów i sennych koszmarów. Jednak dla niektórych ludzi ta wizja jest przerażającą rzeczywistością!

Czy można przeżyć atak rozjuszonego, 300-kilogramowego tygrysa syberyjskiego, który nieoczekiwanie wyrwał się na wolność z potężnej klatki? Jak poradzi sobie bezbronny policjant, kiedy zwykła pogoń za bykami zamienia się w krwawą corridę? Czy kiedykolwiek zdawałeś sobie sprawę, że atak olbrzymiego aligatora może się zdarzyć nawet na ekskluzywnym polu golfowym?

Jak czuje się człowiek, kiedy z myśliwego nagle staje się ofiarą? Zobacz wstrząsające opowieści i rekonstrukcje dramatycznych wydarzeń, w których ludzie cudem przeżyli zaciekłe ataki dzikich zwierząt! Człowiek od dawna jest ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego, ale co stanie się, kiedy ta sytuacja się odwróci? Kiedy zwierzęciem kieruje jedynie instynkt zabijania, nagły przebłysk pierwotnej intuicji może okazać się dla nas ostatnią deską ratunku?

Człowiek w roli ofiary
(ang.: Human Prey)
Premiera: poniedziałek, 4 stycznia, godz. 22:30 na Animal Planet
Kolejne odcinki: poniedziałki, godz. 22:30


Odcinek 1: Zabójcy na wolności
Emisja: poniedziałek, 4 stycznia, godz. 22:30

Wizyta pewnego Teksańczyka w afrykańskim rezerwacie szympansów zamienia się dla niego i jego przewodnika w walkę o przetrwanie, gdy zostają zaatakowani przez samca alfa, który uciekł ze stada. W zoo w amerykańskim stanie Idaho trwa zbiórka pieniędzy na żywność dla zwierząt, przybiera jednak nieoczekiwany obrót, gdy 300-kilogramowy tygrys syberyjski wyrywa się na wolność i zaczyna ścigać jednego z organizatorów. W stanie Massachusetts policjant musi stawić czoła wściekłemu bykowi, który uciekł z tzw. bezkrwawej korridy. Czy wszystkim uda się wyjść cało z niebezpiecznych sytuacji?


Odcinek 2: Zabójcy na sawannie
Emisja: poniedziałek, 11 stycznia, godz. 22:30

Nieuzbrojony strażnik przyrody z RPA próbuje pomóc rannej, ciężarnej lwicy i niebacznie ściąga na siebie atak jednego z młodych, agresywnych samców z jej stada. Podczas wyprawy nad rzekę Zambezi pilotem obozującym bez namiotu bardzo interesuje się głodna hiena. Gdy dwudniowe polowanie na groźną dla ludzi lwicę przybiera zły obrót, zwierzę atakuje strażnika łowieckiego.


Odcinek 3: Niedźwiedzie zabójcy
Emisja: poniedziałek, 18 stycznia, godz. 22:30

Podczas wędrówki przez Park Narodowy Glacier w Montanie ojciec z córką zostają zaatakowani przez rozwścieczoną samicę grizzly, chroniącą swoje młode. Po wizycie w rezerwacie przyrody, leżącym w odległym zakątku Kolumbii Brytyjskiej, kobieta i jej syn zostają poturbowani przez głodnego niedźwiedzia czarnego, ważącego około 200 kg. W trakcie dwutygodniowego myśliwskiego wypadu pastora i jego najlepszego przyjaciela w dzikie ostępy Alaski, role się odwracają i myśliwi wpadają w zasadzkę niedźwiedzia grizzly. Zobacz mrożące krew w żyłach sytuacje i sposoby obrony przed niebezpiecznymi drapieżnikami.


Odcinek 4: Rzeczni zabójcy
Emisja: poniedziałek, 25 stycznia, godz. 22:30

Doświadczony wyławiacz piłek golfowych wykonuje swe obowiązki w ekskluzywnym klubie golfowym w Tampie na Florydzie, kiedy rzuca się na niego 200-kilogramowy aligator, broniący swego terytorium. Australijski policjant nurkuje z rurką, ale relaks zmienia się w krwawą walkę o życie, gdy 4-metrowy krokodyl słonowodny zaczyna wciągać mężczyznę pod wodę.
Doświadczony przewodnik, który prowadzi safari nad rzeką Zambezi, staje się ofiarą wściekłego ataku agresywnego hipopotama, zaniepokojonego o swe terytorium. Zobacz jak agresywne może być z pozoru miły i powolny ssak.


Odcinek 5: Zabójcze koty i psy
Emisja: poniedziałek, 1 lutego, godz. 22:30

W kanadyjskiej głuszy wygłodzony wilk, gotów jest skorzystać z każdej nadarzającej się okazji. Tym razem tropi niczego niepodejrzewającą rodzinę na wycieczce. Uśpiona czujność wycieczkowiczów może kosztować ich życie. W tym odcinku zobacz również, jak bardzo może być niebezpieczny chory na wściekliznę kojot. Górska wycieczka rowerowa w kalifornijskim parku przyrody staje się walką o życie, gdy na cyklistę rzuca się puma.


Odcinek 6: Zabójcze rekiny
Emisja: poniedziałek, 8 lutego, godz. 22:30

Australijczyka nurkującego u brzegów przylądka Howe w poszukiwaniu skorupiaków, chwytają szczęki żarłacza białego. Pływak trenujący do triatlonu w pobliżu wybrzeży Alabamy natyka się na agresywnego żarłacza tępogłowego, który właśnie szuka śniadania. Zobacz również jak australijski mistrz łowienia ryb harpunem, pragnący za wszelką cenę obronić swój tytuł, niechcący staje się przynętą dla 5-metrowego żarłacza białego.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z