Wspólnie po wiedzę


Wspólnie po wiedzę: artykuł nr 6573

2010-01-08 00:42:49 Ciekawostki

Pomoc uczniom klas maturalnych w przygotowaniach do matury i rozwój umiejętności nauczycieli w zakresie innowacyjnych metod nauczania, to cele programu edukacyjnego "Wspólnie po wiedzę". Realizują go wspólnie dwie śląskie uczelnie: Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach (WSTI) oraz Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM).

W programie mogą wziąć udział uczniowie klas maturalnych oraz nauczyciele. Jak wyjaśnia Agnieszka Lorenc z WSTI, realizując program obie placówki starają się przyczyniać do rozwoju młodego pokolenia w chwili, gdy matematyka - po raz pierwszy od wielu lat - jest obowiązkowym przedmiotem egzaminacyjnym i wzbudza wiele obaw wśród uczniów.

W ramach programu WSTI rozpoczęło nabór na kursy przygotowawcze z matematyki, natomiast ŚWSM - z biologii. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców obu uczelni. Kursy przygotowawcze do matury pomogą uczniom w usystematyzowaniu wiedzy zdobytej w trakcie nauki w szkole, a jednocześnie wprowadzą przyszłych studentów w atmosferę nauki w szkole wyższej. W trakcie zajęć uczniowie będą rozwiązywali testy maturalne z poprzednich lat.

Koszt udziału w kursie to 290 złotych. Wszyscy kursanci, którzy zdecydują się na rozpoczęcie nauki w WSTI lub SWSM, otrzymają zwrot kosztu kursu przy wniesieniu pierwszego czesnego za studia. Więcej informacji znajduje się na stronach: www.matura.wsti.pl i www.matura.swsm.pl.

Nauczyciele będą mogli skorzystać z bezpłatnego kursu doszkalającego "Platforma e-learningowa Moodle". Pozwoli on kadrze nauczycielskiej na poszerzenie wiedzy z zakresu nowoczesnych metod nauczania, opartych na bezpłatnej platformie e-learningowej Moodle. Przykładową lekcję można zobaczyć na stronie WSTI pod adresem: www.wsti.pl/moodle.php.

__________________________
Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach jest jedną z największych specjalistycznych uczelni informatycznych w kraju. Obecnie WSTI prowadzi studia inżynierskie na kierunku Informatyka, a także roczne studia podyplomowe na ośmiu najbardziej popularnych kierunkach informatycznych.

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w jest pierwszą niepubliczną, specjalistyczną wyższą szkołą medyczną w Polsce. SWSM umożliwia w toku studiów zdobycie tytułu licencjata kosmetologii, a także prowadzi kilka specjalistycznych kierunków studiów podyplomowych.


Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek