Ferie 2010 w warszawskim ZOO


Ferie 2010 w warszawskim ZOO: artykuł nr 6602

2009-08-31 12:09:35 Szkoła

Wiele tajemnic zwierząt zdradzą młodzieży pracownicy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, który podczas ferii zimowych otwiera specjalne infopunkty. Od 1-14 lutego, w ramach akcji edukacyjnej, goście ZOO będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i konkursie fotograficznym, w którym nagrodą jest roczny bilet wstępu do ZOO dla dwóch osób.

Jak informują organizatorzy "Ferii z ZOO", pracownicy będą do dyspozycji zwiedzających w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00. Do końca lutego wszystkie grupy zorganizowane, odwiedzające warszawskie ZOO w dni powszednie otrzymają 50 proc. zniżkę na bilety wstępu, a jeden opiekun na dziesięcioro dzieci zostanie wpuszczony bezpłatnie.
W ptaszarni będzie można się dowiedzieć wszystkiego o jej mieszkańcach, porozmawiać z papugą o imieniu Edek, obejrzeć kolekcję jaj i uzyskać fachowe porady na temat hodowli i opieki nad ptakami. W herpetarium, czyli w pawilonie z gadami, zostanie zorganizowane spotkanie "oko w oko" z egzotycznymi wężami, jaszczurkami i popularnymi wśród hodowców żółwiami. Będzie nawet okazja, by pogłaskać zwierzęta. Amatorzy bezkręgowców będą mogli zaspokoić swoją ciekawość w insektarium, gdzie pod okiem opiekuna będą się mogli przyjrzeć dokładnie ptasznikom, wijom olbrzymim, karaczanom i patyczakom.

W słoniarni lub pawilonie dla małp człekokształtnych odbędą się warsztaty plastyczne. Wszystkie prace będą na bieżąco eksponowane na mini wernisażu w hallu głównym słoniarni.

Organizowany równolegle konkurs "Zima w ZOO" ma zachęcić wszystkich do odwiedzania ogrodu - bez względu na porę roku i ukazać jego zimowe oblicza. Oprócz prawa do darmowego wstępu dla dwóch osób, w konkursie można będzie wygrać zwiedzanie ZOO "od kuchni" w pięcioosobowej grupie i zestaw prezentów. Prace mogą zostać opublikowane na wystawie.

Zdjęcia przedstawiające Warszawski Ogród Zoologiczny w zimowej scenerii może wykonać każdy. W jury zasiądą: wicedyrektor ZOO Ewa Zbonikowska, kierownik Działu Dydaktycznego Agata Borucka oraz fotograf Ewa Ziółkowska. Prace można składać do 28 lutego w Dziale Dydaktycznym ZOO lub na portierni.

Dzieki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół