X Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO


X Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO: artykuł nr 6631

2010-02-18 12:01:36 Leśnictwo

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów LAS-EXPO. Jubileuszowa, dziesiąta edycja Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO odbędzie się w Kielcach w dniach 12-14 marca 2010 r. pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Targi LAS-EXPO promują nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Już od dziewięciu lat w Kielcach wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników ? branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

Drewno znalazło w życiu człowieka ponad 30 tysięcy zastosowań. Mimo upływu lat wciąż jest to surowiec modny i przyjazny człowiekowi. Leśnicy prowadząc zrównoważoną gospodarkę leśną zapewniają odpowiednie ilości drewna na rynku. Są gwarantem, że nie zabraknie go zarówno dziś jak  i w przyszłości. Targi Kielce poprzez organizację wystawy LAS-EXPO również włączają się do promocji tego ekologicznego surowca.

W trakcie tegorocznych targów LAS-EXPO odbędzie się seminarium "Wykorzystanie maszyn wielooperacyjnych w leśnictwie", które Targi Kielce organizują wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu. Początek seminarium w sobotę 13.03.2010 r. o godzinie 11:00 w Centrum Konferencyjnym.

Targi LAS-EXPO odbywają się wspólnie z Międzynarodowymi Targami Techniki Rolniczej AGROTECH.

Więcej informacji na www.las-expo.pl, www.targikielce.pl .

Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy RDLP w Radomiu

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa