Międzynarodowy Salon Medyczny Salmed w Poznaniu


Międzynarodowy Salon Medyczny Salmed w Poznaniu: artykuł nr 6665

2010-03-11 01:45:33 Medycyna

300 firm z 29 krajów prezentuje od środy w Poznaniu swoją ofertę w ramach Międzynarodowego Salonu Medycznego Salmed 2010. 23. edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branży medycznej potrwa do piątku.

W trakcie targów prezentowana jest oferta producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także firm laboratoryjnych oraz oferujących sprzęt rehabilitacyjny.

Jak poinformowała Małgorzata Kolczyńska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, impreza odbywająca się w Poznaniu co dwa lata organizowana jest z myślą o menedżerach służby zdrowia, kadrze zarządzającej placówkami medycznymi, a także pracownikach placówek medycznych.

"Przez trzy dni tereny MTP staną się centrum technologii współczesnej medycyny, gdzie profesjonalnej publiczności zostanie zaprezentowana bogata oferta wystawców sprzętu medycznego. Wizyta na targach stworzy możliwość wyposażenia placówek medycznych w sprzęt medyczny na najwyższym, światowym poziomie w zakresie najnowocześniejszych technologii i wysokiej jakości produktów i usług" - powiedziała Kolczyńska.

W trakcie imprezy zaprezentowanych zostanie ponad 100 targowych nowości. Oprócz zwiedzania stoisk i oglądania nowości medycznych, goście targów będą mogli wziąć udział w specjalistycznych konferencjach, wykładach i warsztatach.

Zaplanowano m.in. wykłady ekspertów Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ z zakresu zarządzania pod hasłem "Placówka medyczna w obliczu wyzwań roku 2010". W programie znalazły się też m.in. szkolenia poświęcone rozwojowi placówek medycznych z wykorzystaniem funduszy unijnych, konferencja naukowo-szkoleniowa dla diagnostów laboratoryjnych i klinicystów, a także szkolenia i pokazy poświęcone dziecku w medycynie ratunkowej

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny