Wykłady otwarte z medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim


Wykłady otwarte z medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim: artykuł nr 6666

2010-03-11 01:47:15 Medycyna

Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drugi rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą posłuchać chętni z całego regionu. Zajęcia odbywają się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Olsztynie.

"Nasz Uniwersytet organizuje wykłady otwarte od 8 lat - powiedziała PAP mgr inż. Anna Smoczyńska, kierownik Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką. - Wcześniej prowadziły je poszczególne wydziały uczelni, od dwóch lat natomiast wykładowcy pochodzą z Wydziału Nauk Medycznych. Zależy nam na promocji tej nowej jednostki, promocji uniwersytetu i oczywiście popularyzacji nauki".
Dodaje, że podczas ostatniego wykładu otwartego, na którym prof. Kowalski opowiadał o perspektywach rozwoju nowoczesnej rehabilitacji było ok. 300 osób. "Przychodzą do nas nauczyciele z całymi klasami, studenci, młodzież licealna, a nawet studenci uniwersytetu III wieku" - zauważa Smoczyńska.

Uczelnia na wykłady otwarte przeznacza dwie sale, gdzie może się zmieścić do 500 osób. Co ważne, wykłady są bezpłatne i nie ma na nie zapisów. Wystarczy zapoznać się z terminarzem wykładów, wybrać temat i przyjść na spotkanie.

W marcu odbędą się jeszcze trzy spotkania: 11 marca - "Chirurgia dawniej, dziś i jutro", 18 marca - "Co zagraża ludzkości w XXI wieku" i 25 marca - "Królowie życia" - czyli ABC o hormonach.

Kolejne wykłady zaplanowano na 8, 15, 22 i 29 kwietnia. Będą one dotyczyć terapii nerkozastępczej, diagnostyki prenatalnej, paleobiochemii oraz chirurgii ręki. Podczas majowych spotkań będzie mowa o układzie odpornościowym, raku nerki, medycynie katastrof i profilaktyce chorób zakaźnych i zakażeń.

Informacje na temat wykładów znajdują się na stronie: http://uwm.edu.pl/artykul/542/wyklady-otwarte.html

Małgorzata Nowak
Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce


Wykłady otwarte z medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny