Pokazać - Przekazać


Pokazać - Przekazać: artykuł nr 6681

2010-03-18 15:16:40 Ciekawostki

Ponad 100 nauczycieli przez dwa dni będzie uczyć się, jak za pomocą przedmiotów codziennego użytku, wyjaśniać uczniom prawa fizyki czy chemii. W piątek 19 marca w Warszawie rozpoczyna się ogólnopolska konferencja Pokazać-Przekazać, organizowana już po raz czwarty przez Centrum Nauki Kopernik. Zainteresowanie konferencją było ogromne - miejsca wyczerpały się po kilku dniach zapisów.

Konferencja jest adresowana do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów i techników, zainteresowanych stosowaniem na lekcji nowoczesnych, interaktywnych metod nauczania. Będą oni zastanawiać się, jak - mimo braku laboratoriów w większości szkół - przeprowadzać doświadczenia wyjaśniające prezentowane na lekcji prawa, poznają przepisy na eksperymenty wykorzystujące przedmioty codziennego użytku, wezmą też udział w sesjach poświęconych m.in.: metodom pozyskiwania środków dla szkół czy współpracy centrów nauki z nauczycielami za pośrednictwem Internetu.

Będą również uczyć się prowadzenia ciekawych pokazów naukowych od jednego z najlepszych europejskich specjalistów w tej dziedzinie - MihyKosa, demonstratora nauki ze słoweńskiego Domu Eksperymentów. Swoimi doświadczeniami podziela się z nimi także polscy nauczyciele, stosujący aktywne metody nauczania ? podczas konferencji zostaną wręczone nagrody w konkursie Wystrzałowa lekcja, na scenariusze lekcji wykorzystujące eksperymenty.

Nauczyciele, którzy nie dostali się na konferencję (decydowała kolejność zgłoszeń), otrzymają po jej zakończeniu materiały pokonferencyjne, a w nich m.in. przepisy na proste doświadczenia i przydatne porady.


Konferencja odbywa się w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Hoża 88) w piątek i sobotę (19-20 marca). Program konferencji: www.kopernik.org.pl

Na zakończenie konferencji (21 marca, godz. 11.00 oraz 13.00, Teatr Ateneum, ul. Jaracza 2) odbędzie się otwarty dla publiczności pokaz Mihy Kosa CentreOfGravitology. Jego bohaterem będzie środek ciężkości, Miha Kos w obrazowy sposób wyjaśni, jak wielką rolę odgrywa ów środek w banalnym wstawaniu z krzesła, jak odnaleźć go w przedmiotach codziennego użytku, w ciele człowieka oraz... na mapie Słowenii.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek