Poznański Festiwal Nauki i Sztuki


Poznański Festiwal Nauki i Sztuki: artykuł nr 6749

2010-04-24 01:08:04 Ciekawostki

Już 27.04.2010r. odbędzie się XIII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Co roku przedsięwzięcie to przyciąga setki zainteresowanych. W programie zaplanowanych jest ponad 300 imprez, tysiące znanych osobistości ze świata polskiej nauki będzie dzielić się z uczestnikami swoja wiedzą.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, jako jedna z uczelni biorących udział w projekcie, oferuje około 70 wykładów i prezentacji związanych ze światem roślin, zwierząt i ich wpływu na życie człowieka oraz nowych technologii w zakresie produkcji.

Wszelkie przejawy konstruktywnych i twórczych pomysłów współpracy nie pozostają na Naszej uczelni  bez odpowiedzi.
W przygotowanie imprez zaangażowały się Koła Naukowe oraz kadra profesorska. Jest to doskonały przykład współpracy młodego pokolenia z profesjonalistami.

Wachlarz tematów jest zróżnicowany, tak aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.


Oto kilka propozycji godnych polecenia:

"Zadziwiające piękno drewna" jest inicjatywą skierowana do osób pragnących dowiedzieć się czegoś więcej na temat technologii drewna. Autorzy prezentacji wprowadzą uczestników w tematykę obróbki drewnianych elementów znajdujących się w niemal każdym domu, w celu przekształcenia ich w antyki. Jeśli masz w domu stare meble i nie wiesz co z nimi zrobić -ten wykład jest stworzony dla Ciebie. Dowiesz się jak pielęgnować zabytkowe szafki, krzesła, itp. Poznasz techniki przekształcania nowych rzeczy tak, aby wyglądały jak z XVIII w.
Z kolei, dla miłośników kwiatów i ogrodów Uniwersytet przygotował prezentację pt. "Kwiatowe przebudzenie, czyli wiosna w ogrodzie". Wykładowcy podsuną uczestnikom kilka interesujących pomysłów na kwiatowe wariacje w domu i w ogrodzie.

Amatorów sportów wodnych zapraszamy na wykład z serii "Wakacyjna przygoda- czyli jak sprawdzić czy woda w jeziorze jest czysta". Zdobędą oni tu wiedzę, która umożliwi  samodzielne zbadanie czystości wody w kąpieliskach wodnych i nie tylko.

Na uczestników, którzy chcieliby przetestować swoje umiejętności językowe oraz dowiedzieć się, przy okazji, różnych ciekawostek dotyczących m.in. Rynku Pracy, Broni biologicznej, Alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, Produkcji czekolady, itp. przygotowane zostały wykłady w czterech językach: j. angielskim, niemiecki, rosyjski oraz francuskim.  

Jeśli jesteś fascynatem kryminalnych zagadek i chciałbyś tak jak agenci FBI rozwiązywać trudne sprawy w oparciu o próbki DNA nie możesz przegapić wykładu pt. "Izolacja DNA w domu". Nawet nie wiesz jakie to proste.

Uniwersytet Przyrodniczy  w Poznaniu przygotował również szereg prezentacji z serii "jak to się robi". Uczestnicy poznają m.in. w jakim procesie powstaje piwo, czy biopaliwa, jaka drogę musi przejść drewno, zanim trafi w nasze ręce w postaci ksiązki, czy zeszytu.

Festiwal to oprócz nauki, również smakowity kąsek dla miłośników muzyki ludowej. Uniwersytecki Zespół Pieśni i Tańca "Łany" przygotował koncert pt." Piękna Nasz Polska Cała". W planie również organizowane będą wycieczki po ogrodzie dendrologicznym. Uczestnicy wyprawy zostaną zapoznani z najciekawszymi kolekcjami dendrologicznymi Ogrodu t.j.: kolekcją sosen oraz narodową kolekcją jeżyn polskich.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oferuje to  i wiele innych fascynujących tajemnic, które możesz odkryć razem z nami.

Zapraszamy 27.04.2010r. - Nie może Cię tam zabraknąć.

Szczegóły na stronie www.up.poznan.pl/promocja/festiwal2010

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek