Szkolenia nt. zmian klimatu


Szkolenia nt. zmian klimatu: artykuł nr 6757

2010-04-29 02:10:00 Ekologia

Fundacja Nasza Ziemia serdecznie zaprasza nauczycieli wszystkich szczebli i przedmiotów nauczania oraz innych edukatorów z terenu całej Polski na szkolenia z zakresu nauczania na temat zmian klimatu i możliwości przeciwdziałania im.

Szkolenia odbędą się w kwietniu i maju 2010 r. w wybranych miastach we wszystkich 16 województwach według szczegółowego harmonogramu szkoleń.

Celem szkolenia jest kompleksowe zaprezentowanie problematyki zmian klimatu i możliwości przeciwdziałania im oraz praktycznych sposobów nauczania o zmianach klimatu w szkole bądź w innych sytuacjach edukacyjnych.

Po ukończeniu kursu otrzymają Państwo materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa. Podczas zajęć gwarantujemy przerwę kawową oraz obiad.

Wszechstronne sześciogodzinne szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części pierwszej uczestnicy wysłuchają multimedialnego wykładu na temat przyczyn i konsekwencji zmian klimatu oraz możliwości przeciwdziałania im. W dalszej części zapoznają się z różnymi sposobami nauczania na temat zmian klimatu w szkole, takimi jak praca z Kalkulatorem emisji CO2, praca z użyciem filmu i domina klimatycznego oraz stworzą własne scenariusze lekcji. Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy Fundacji Nasza Ziemia.

Chęć uczestnictwa w szkoleniu należy zgłaszać e-mailem na adres prowadzącego konkretne szkolenie podany w harmonogramie szkoleń. Zgłoszenie należy uznać za przyjęte, jeśli otrzymają Państwo potwierdzenie odbioru.

Harmonogram szkoleń: http://www.naszaziemia.pl/v3/aktualnosci.php?akcja=cala&id=14488
Formularz zgłoszeniowy do pobrania: http://www.naszaziemia.pl/v3/nasze_akcje.php?s=111&page=4489
 

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt:
Marta Kałużyńska, e-mail: marta.kaluzynska[at]naszaziemia.pl, tel. 512 158 326

Szkolenia odbywają się w ramach Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2009/2010 "Pomagajmy Ziemi - codziennie" i są dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii