14-15 maja - Wielka majówka w SGGW


14-15 maja - Wielka majówka w SGGW: artykuł nr 6766

2010-05-10 01:53:22 Ciekawostki

Pokazy jazdy konnej, tresura psów, adopcja zwierząt ze schroniska, pokaz myszy i szczurów rasowych, gołębi, owiec i kóz, pszczoły, karaczany, żaby i jadowite pająki oraz wiele innych atrakcji będzie można oglądać, podczas Dni SGGW na które uczelnia zaprasza 14 i 15 maja br.

Jak zwykle atrakcji będzie mnóstwo. Każdy wydział przygotował coś specjalnego. Podczas festynu będzie można nie tylko obejrzeć, ale także kupić rośliny ozdobne, dowiedzieć się jak dbać o rośliny i  zwierzęta domowe, również te egzotyczne oraz jak się zdrowo odżywiać. Będzie można zbadać sobie stężenie glukozy, cholesterolu i wyliczyć współczynnik BMI. Podczas majówki będzie można także spróbować ekologicznej żywności oraz dowiedzieć się czy należy obawiać się roślin transgenicznych i obejrzeć je na miejscu. Zwiedzający kampus uczelni, którzy potrzebują zastrzyku adrenaliny, będą mogli ?polatać? balonem i obejrzeć uczelnię z wysokości.

Ciekawe zwierzęta
W czasie Dni SGGW na pewno dobrze bawić się będą dzieci i miłośnicy zwierząt. Wydział Nauk o Zwierzętach, na dwa dni zamieni uczelniany park w mini zoo. Będzie można stanąć oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami i ślimakami. Nie zabraknie nietypowych zwierząt gospodarskich: m.in. ozdobnych kur, świń wietnamskich i owiec burskich. Jak co roku, będzie można podziwiać zwierzęta grające w filmach, w tym wielkiego byka aktora, znanego między innymi z roli w filmie ?Quo Vadis?. Zaplanowana jest także wystawa rasowych gryzoni ? myszy, szczurów, świnek morskich i fretek.

Dodatkowymi atrakcjami będą także pokazy: jazdy kawaleryjskiej, barokowej jazdy konnej Akademii Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy, pokaz polskich owczarków nizinnych oraz prezentacja zwierząt do adopcji.

Zorganizowani w grupy będą mogli wybrać się na wycieczkę do Kliniki Koni, stajni, ujeżdżalni oraz Kliniki Małych Zwierząt.

Studenci na start
Podczas tegorocznych Dni SGGW bardzo aktywne będą organizacje studenckie. Wystąpią m.in. LZA ?Promni?, Szkoła Tańca ?Tropicana? w Rewi Salsy i Samby, Klub Sygnalistów Myśliwskich ?Akteon?, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW oraz gościnnie ?Ponitran? Zespół Pieśni i Tańca z Uniwersytetu w Nitrze.

Na sportowo
Nie zabraknie też atrakcji sportowych. Turniej 3 rakiet, czyli tenis ziemny, stołowy i badminton. Turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej, sztafety pływackie na basenie oraz siłowanie na rękę i pokaz aerobiku sportowego to oferta studentów uczelni dla usportowionych mieszkańców Warszawy.

Dla zdrowia
Majówka w naszej uczelni to także doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie. Na stoisku Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie można poradzić się dietetyka, a także wykonać pomiar glukozy i cholesterolu. Dietetycy obliczą także na podstawie wzrostu i masy wskaźnik BMI i poradzą, jaką dietę powinniśmy stosować. Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna z Ursynowa zaprezentuje techniki ratownictwa medycznego.

Tylko dla prawdziwych siłaczy
W piątek, przed Wydziałem Leśnym odbędą się kwalifikacje do Mistrzostw Polski Drwali. Natomiast Wydział Technologii Drewna przeprowadzi pokaz technik ciesielskich podczas budowy altany.

Coś dla duszy
W Muzeum SGGW można obejrzeć wystawę fotograficzną ?Mamy Cię ? studenci schwytani w obiektywie? oraz stałą ekspozycję ?Z Marymontu na Ursynów?. Podczas majówki odbędzie się także kilka innych wystaw i pokazow tematycznych.

Coś dla maturzystów
Podczas Dni SGGW uczniowie szkół średnich mogą od podszewki poznać największą i najstarszą w kraju uczelnię przyrodniczą. Wszystkie wydziały SGGW będą prezentować swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURSAR (www.kursar.pl). W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs ?Start po indeks?, w którym mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą test z wybranego przedmiotu (biologia, chemia, matematyka, geografia, historia, fizyka). Zwycięzcy otrzymają indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Podczas majówki, po raz pierwszy zostanie zainaugurowana nowa akcja SGGW ?Inżynier na obcasach?, której celem jest promocja wśród dziewczyn kierunków inżynieryjnych, których w uczelni jest 17.

Jak co roku Dni SGGW rozpocznie uroczyste posiedzenie Senatu uczelni, podczas którego profesorowi Włodzimierzowi Klucińskiemu zostanie nadany tytuł Doktora Honoris Causa SGGW.

Więcej na temat organizowanych atrakcji  i szczegółowy program Dni SGGW jest na stronie internetowej www.sggw.pl zakładka Dni SGGW. Wielka Majówka w SGGW odbędzie się w piątek i sobotę (14 i 15 maja) w godz. 10.00-17.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek