Konkurs: Zwierzę w roli świadka


Konkurs: Zwierzę w roli świadka: artykuł nr 6780

2010-05-14 12:00:13 Zoologia

Nie trzeba umieć mówić, aby przekazać ważną informację. Nie trzeba być człowiekiem, aby udzielić pomocy potrzebującym. Sprawcy przestępstw uważają, że są bezkarni, skoro nie było ludzkich świadków ich czynu. To bardzo mylne przekonanie!

________________________________

KONKURS
Jakiej rasy psy były jedynymi świadkami zbrodni przedstawionej w trzecim odcinku programu Zwierzę w roli świadka emisja: 21 maja godz. 21.30 (Animal Planet)?

A.      Jamniki
B.      Wyżły
C.      Labradory

Na odpowiedzi czekamy pod adresem  konkurs@biolog.pl (w treści maila podaj odpowiedź, imię i nazwisko oraz nr telefonu)
Nagrodami są pluszowe zwierzaki od Animal Planet
________________________________

Dowody zbrodni mogą pochodzić z  nietypowych i wręcz zaskakujących źródeł. Zwierzęta są kimś więcej niżtylko wiernymi towarzyszami ludzi. Potrafią bezbłędnie nakierować policję na trop przestępcy. Są niemymi świadkami zbrodni, dlatego praca z nimi wymaga szczególnych umiejętności i ogromnej wiedzy. Próbując rozwikłać tajemnicę zbrodni, której jedynym świadkiem jest zwierzę, śledczy muszą wziąć pod uwagę szereg czynników. Każdy ślad krwi, płyn lub kępka sierści może pomóc w rozwikłaniu kryminalnej zagadki. W przypadku, gdy brak innych dowodów, rola zwierzęcia jako świadka jest bezcenna!

Dowiedz się, w jaki sposób policja korzysta z pomocy zwierząt. Poznaj historię 10-miesięcznego psa Chiefa, który był anonimową ofiarą przestępstwa i jedynym świadkiem zbrodni. Po raz pierwszy w historii sądownictwa wykorzystano psie DNA, aby skazać przestępcę. Zobacz, jak dwa insekty: konik polny i osa uwięzione w chłodnicy samochodu przyczyniły się do skazania winnego pięciu morderstw na karę śmierci. Zwierzę, bez względu na wszystko, stara się chronić swego pana przed niebezpieczeństwem. Papuga Bird podczas napadu dziobała jednego z napastników, dlatego policja miała materiał genetyczny mordercy!

Zobacz, jaki był wkład psów, kotów, rybek a nawet insektów w rozwiązanie tajemnicy zbrodni. O zwierzętach w roli świadków mówią naukowcy, obrońcy praw zwierząt, weterynarze oraz policjanci. Oni wiedzą, że z ich pomocą mogą złapać sprawcę nawet najbardziej brutalnego czynu!

Zwierzę w roli świadka
(ang. Animal Witness)
Premiera: piątek 14 maja, godz. 21:30 na kanale Animal Planet
Emisja kolejnych odcinków: piątki, godz. 21:30 i 22:00

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii