Pierwszy szlak nordic walking w Puszczy Kozienickiej


Pierwszy szlak nordic walking w Puszczy Kozienickiej: artykuł nr 6783

2010-05-20 15:03:50 Leśnictwo

W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie nową formą rekreacji w naszych lasach, jaką jest spacer z kijkami, wytyczyliśmy i eksperymentalnie przetestujemy pierwszy szlak przeznaczony dla miłośników nordic walking w Puszczy Kozienickiej. Już w najbliższą niedzielę 23 maja 2010 roku zapraszamy na marsz z kijkami, który rozpocznie się przy siedzibie Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach przy ulicy Partyzantów 62 o godzinie 9:00.

Impreza zacznie się rozgrzewką i instruktażem dla debiutantów nordic walking. Uczestnicy po krótkim marszu dotrą do Skansenu Kolejki Wąskotorowej, gdzie zatrzymamy się na pierwszy postój. Tu będzie można dowiedzieć się więcej na temat kolei wąskotorowej i samego skansenu od jego pomysłodawcy i twórcy Pawła Szweda.

Dalsza marszruta będzie przebiegała ?czarną drogą?, która doprowadzi nas do kolejnego postoju, przy malowniczym zbiorniku retencyjnym w rezerwacie ?Brzeźniczka?. Na przygotowanych przez leśników ławach i stołach turystycznych będzie można zregenerować siły przed dalszą wędrówką. Liderka wyprawy, specjalistka ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Kozienice Lidia Zaczyńska przybliży także tajemnice przyrody rezerwatu i zaprezentuje jego najpiękniejsze fragmenty. Warto zabrać aparaty, bo jest to idealne miejsce do robienia pięknych fotografii krajobrazowych.Dalszy marsz doprowadzi nas do celu wyprawy, którym będzie rezerwat Królewskie Źródła. Tu na uczestników będą czekały napoje zimne i gorące. Kto opadnie z sił, może odpocząć na znakomicie zagospodarowanej turystycznie polanie. Dylemat kawa czy herbata w sercu puszczy nabiera zupełnie innego wymiaru.

Najwięksi twardziele mogą się wybrać na dalszy spacer pod przewodnictwem leśników po ścieżce edukacyjnej Królewskie Źródła. Warto, bo maj daje możliwość zaobserwowania niezwykłych zjawisk w przyrodzie. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na licznie występujące o tej porze roku kwiaty. Na zakończenie leśnicy zapraszają miłośników nordic walking na ognisko z pieczeniem kiełbasek. W trakcie posiłku, przed powrotem będzie okazja omówić plusy i minusy zaproponowanej trasy. Po ich uwzględnieniu, Nadleśnictwo Kozienice przystąpi do oznaczania pierwszego szlaku nordic walking w Puszczy Kozienickiej.Dojazd do siedziby nadleśnictwa najlepiej PKP. Przy nadleśnictwie znajduje się też duży parking, gdzie będzie można zostawić samochód. Znajduje się tu również miejsce postoju dla autokarów, w przypadku grup zorganizowanych.

Trzymajmy kciuki za poprawę pogody, szykujmy kijki i do zobaczenia w niedzielę na leśnym szlaku!

Więcej informacji: Nadleśnictwo Kozienice: tel./fax.: (0-48) 612-93-54 lub 612-39-08

Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy RDLP w Radomiu

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa