Prawie 7 ton odpadów w trakcie ZIELONO WKOŁO


Prawie 7 ton odpadów w trakcie ZIELONO WKOŁO: artykuł nr 6806

2010-05-24 16:02:55 Ekologia

W trakcie sobotniej akcji ekologicznej ZIELONO WKOŁO organizowanej przez CH EUROPA II zebrano 6 865 kg surowców wtórnych. Środki z ich sprzedaży zostaną przekazane miastu na zakup drzewek, które zostaną posadzone na terenie Nowego Sącza.

W minioną sobotę, w godz. od 10.00 do 20.00 na terenie CH EUROPA II PLAZA w Nowym Sączu odbyła się akcja edukacyjno - społeczna "ZIELONO WKOŁO". W tym dniu mieszkańcy Nowego Sącza i okolicznych powiatów oddali 5 127 kg makulatury, 1 187 kg szkła, 299 kg metalu oraz 252 kg plastiku. Łączna ilość zebranych surowców wyniosła
aż 6 865 kg. Wraz z osobami indywidualnymi w akcję zaangażowały się okoliczne szkoły. Najwięcej zbędnych surowców oddała klasa 3b z Gimnazjum Akademickiego im. Króla Bolesława Chrobrego z Nowego Sącza, której uczniowie przynieśli 2,5 tony odpadów!

Za uzyskanie najlepszego wyniku spośród wszystkich innych szkół, najbardziej ekologiczna klasa otrzyma bon w wysokości 1000 zł. Zaś środki uzyskane ze sprzedaży zebranych odpadów organizatorzy przeznaczą na zakup drzewek, które w pierwszej połowie czerwca zazielenią Nowy Sącz.

Zbiórka surowców wtórnych była prowadzona przed CH EUROPA II na zbiegu ulic Nawojowskiej i Rejtana. Odbiorem oraz segregacją odpadów zajmowała się firma NOVA, która dodatkowo informowała zainteresowanych w jaki sposób przebiega proces utylizacji surowców wtórnych. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w akcji otrzymali od Urzędu Miasta Nowy Sącz, patrona honorowego "ZIELONO WKOŁO", gadżety w postaci książek i płyt kompaktowych.

Przy głównym wejściu do centrum handlowego stworzony został  "Ekologiczny kącik zabaw dla dzieci". Harcerze z I Nowosądeckiej Drużyny Wędrowniczej "Czarna Jedynka" im. Stefana Czarnieckiego zorganizowali  konkursy i zabawy związane z ekologią. Dodatkowo opowiadali o ochronie środowiska naturalnego, dzięki czemu dzieci mogły nauczyć się prawidłowej segregacji odpadów oraz wykazać się wiedzą na temat ekologii. Maluchy, były nagradzane słodyczami, puzzlami, książeczkami, kubkami i smyczami na klucze .

"Cieszę się, że akcja zbiórki surowców wtórnych, połączona z edukacją na temat zachowań proekologicznych spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Nawet opady deszczu
w godzinach popołudniowych nie przeszkodziły mieszkańcom miasta czynnie uczestniczyć w zbiórce. Do wieczora frekwencja była znakomita, dzięki czemu zebraliśmy naprawdę imponujące ilości surowców" - powiedziała Bożena Culka, Dyrektor CH EUROPA II PLAZA.

"Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji "ZIELONO WKOŁO", za poparcie Pana Prezydenta Ryszarda Nowaka oraz lokalnych firm. Działania popularyzujące dbałość o środowisko naturalne są niezbędne, dlatego mam nadzieję, że akcje takie jak "ZIELONO WKOŁO" będą organizowane jeszcze nie raz." - dodała Bożena Culka.

Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Nowego Sącza - Ryszard Nowak. Partnerami akcji są firma NOVA, Stowarzyszenie "Dla Miasta" oraz salon empik.

ZIELONO WKOŁO 2010
ZIELONO WKOŁO 2010
ZIELONO WKOŁO 2010
ZIELONO WKOŁO 2010
ZIELONO WKOŁO 2010
ZIELONO WKOŁO 2010

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii