Sukces polskiego ECCO Walkathonu!


Sukces polskiego ECCO Walkathonu!: artykuł nr 972

2005-07-12 23:34:09 Ekologia

Ponad 7 tys. warszawiaków wzięło udział w pierwszej edycji ECCO Walkathonu W ciągu 5 godzin przebyli ponad 67 tys. km i uzbierali prawie 270 tys. zł.

Duńczycy już od 7 lat biorą udział w Spacerze Ludzi Dobrej Woli. W minioną sobotę 24 września również mieszkańcy Warszawy mogli włączyć się w tą międzynarodową imprezę charytatywną. ECCO Walkathon jest nową formą działalności dobroczynnej, która od uczestnika wymaga aktywności fizycznej.

Aby wspomóc wybraną fundację należało przespacerować we własnym tempie jeden z trzech dystansów 6, 10 lub 15km. Za każdy pokonany kilometr firma ECCO wpłaciła na konto fundacji 4zł. Na scenie czek w wysokości 269.504 zł z rąk Dyrektora Zarządzającego ECCO Europe East &
Middle East Petera Marka Henriksena oraz Marka Kamińskiego odebrali: Grzegorz Gruca z Polskiej Akcji Humanitarnej, dr Aleksander Górecki oraz dr Jerzy Rekosz reprezentujący Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oraz Ireneusz Chojnacki z WWF Polska.

Polski ECCO Walkathon był wyjątkowy pod względem struktury wiekowej uczestników. W Berlinie i Kopenhadze do marszu włączali się przede wszystkim ludzie dojrzali. Wśród osób, które przybyły na warszawską Agrykolę przeważała młodzież, której spontaniczne reakcje nadały ECCO Walkathonowi niepowtarzalną atmosferę. Widok radosnych uczestników aktywnie biorących udział w rozgrzewce był oszałamiający. Wspólne skłony tułowia, wymachy nóg czy przysiady sprawiły, że osoby wyruszające w trasy były nie tylko dobrze rozgrzane, ale i uśmiechnięte.

Do marszu, popierając ideę ECCO Walakthonu, dołączyli Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski z rodzinami, Marek Kamiński, Zbigniew Hołdys, Ewelina Flinta, Patrycja Markowska, Sylwia Wiśniewska oraz EMI. Samą imprezę prowadziło i przez cały dzień zachęcało do udziału w spacerze przebojowe małżeństwo z Radia WAWA – Monika Tarka-Kilen oraz Robert Kilen.

Aktywny udział w ECCO Walkathonie wzięła również Sztafeta Fruttis – srebrne medalistki Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie - reprezentowana przez Monikę Bejnar i Martę Chrust Rożej.Na każdą osobę, która przyszła na warszawską Agrykolę czekały liczne atrakcje. Zagrała Arka Noego, EMI, DJ Marcin Reige-Jazz oraz twórcy polskiej wersji ECCO Walkathon song – Kasia Rodowicz, Wiktoria Katajew oraz Ferid. Po zamknięciu wszystkich tras spacerowych można było odpocząć przy muzyce Elektrycznych Gitar.

Joanna Łodygowska, Pegasus Public Relations
Tel.: (22) 877 22 18, e-mail: j.lodygowska@pegasus.pl
zdjęcia: Bartosz Tyrawski

27 września 2005

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii