Akademia Ochrona Przyrody - kolejne wykłady w Krakowie


Akademia Ochrona Przyrody - kolejne wykłady w Krakowie: artykuł nr 1529

2005-11-13 15:43:29 Ekologia

Instytut Ochrony Przyrody PAN przy współpracy z Ośrodkiem Studiów Franciszkańskich PAT i Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w kolejnych wykładach organizowanych w ramach Akademii Ochrony Przyrody 2005/2006. Jest to bezpłatny cykl odczytów i dyskusji na temat biologicznych i filozoficznych aspektów ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Instytut Ochrony Przyrody PAN przy współpracy z Ośrodkiem Studiów Franciszkańskich PAT i Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w kolejnych wykładach organizowanych w ramach Akademii Ochrony Przyrody 2005/2006. Jest to bezpłatny cykl odczytów i dyskusji na temat biologicznych i filozoficznych aspektów ochrony dziedzictwa przyrodniczegoAkademia Ochrony Przyrody to prezentowany w krakowskiej siedzibie IOP PAN cykl wykładów otwartych, adresowany przede wszystkim do nauczycieli i studentów kierunków przyrodniczych i pedagogicznych, pracowników służb ochrony przyrody, katechetów, członków organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody, przedstawicieli samorządów lokalnych i administracji państwowej. Organizatorzy zachęcają jednak do udziału wszystkich, którym los przyrody nie jest obojętny i którzy chcą się na ten temat czegoś dowiedzieć lub wziąć udział w dyskusji. W trakcie każdego spotkania odbywają się 4 wykłady wybitnych specjalistów oraz dyskusja warsztatowa. Kolejne wykłady tegorocznej edycji odbędą się 16 listopada 2005 r. w godzinach 15.00-19.00 i dotyczyć będą następujących tematów:


O wymieraniu gatunków na świecie - prof. dr hab. Z. Głowaciński (15.00-16.00)

Filozofia - nauka - ochrona przyrody:

Przyroda - pojęcie oczywiste? - dr P. Polak (16.00-17.00)

Pojęcie bioróżnorodności

Czym jest pojęcie bioróżnorodności i jej ekologiczne uwarunkowania - dr P. Adamski (17.00-18.00)

Ekologia populacji:

Ekologia populacji w ochronie przyrody – Dr P. Adamski (g. 18.00-19.00)

Notatka: Wszelkie dodatkowe informacje o Akademii Ochrony Przyrody można uzyskać na stronie http://www.iop.krakow.pl oraz pisząc na adres grzegorczyk@iop.krakow.pl

Źródło: OAI

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii