Zielona Uczelnia


Zielona Uczelnia: artykuł nr 6232

2009-04-27 09:00:18 Ekologia

Imprezujesz? Sprzątaj! - Segreguj to akcja adresowana przede wszystkim do mieszkańców Miasteczka Akademickiego AGH w Krakowie, ale także do tych, którzy lubią żyć w otoczeniu wyglądającym inaczej niż wysypisko śmieci. Zachęcamy do sprzątania po imprezach i przekonywania znajomych, by też to robili. Naszym głównym nośnikiem mobilizującym grillującą społeczność jest ogromny baner (8 x 6 m), który zawiśnie na bocznej ścianie akademika przy „grilloprzestrzeni”. Tegoroczne działania to również uświadamianie w jaki sposób właściwie segregować śmieci. W tym celu wyprodukowaliśmy praktyczne zakładki do książek zawierające zachęcające do segregacji - informują organizatorzy akcji: Biuletyn Informacyjny Studentów AGH (BIS), Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza, Miasteczko Studenckie AGH oraz Fundacja Studentów i Absolwentów AGH „Academica”.

Z kolei akcja Naturalnie, na zakupy! ma oduczyć nas używania plastikowych reklamówek. Przygotowaliśmy zatem oryginalne, ekologiczne torby, które za symboliczne 2 zł będą do nabycia na obszarze Miasteczka Studenckiego AGH. Nie zapomnieliśmy też o aspekcie praktycznym.. Torbę na zakupy trzeba mieć przecież zawsze przy sobie. Na drzwiach wejściowych do akademików zwiesimy przypominajki, które ułatwią studentom wyrobienie nawyku ekologicznych zakupów. Kampanię Zielona Uczelnia dopełniają warsztaty, których przedmiotem są zagadnienia świadomej konsumpcji. Ukażemy związki konsumpcji z ekologią i globalizacją. Szczególnie zajęliśmy się w tym roku kwestią wtórnego użycia papieru. Przeprowadzamy zatem zbiórkę makulatury, a dla „najhojniejszych” osób przygotowaliśmy zielono-uczelniane gadżety..

Trzecia edycja zintegrowanej kampanii ekologicznej Zielona Uczelnia w widoczny sposób wpłynie także na Akademię Górniczo – Hutniczą. Na jej terenie zostaną umieszczone znaki wskazujące na istotność kampanii. Nie wątpimy tym samym, że jesteśmy pierwszą proekologiczną uczelnią w Polsce. Dzięki naszym działaniom studenci AGH z pewnością również w niedalekiej przyszłości wprowadzą takie nawyki w swoje życie.

Zintegrowana kampania ekologiczna „Zielona Uczelnia” zostanie przeprowadzona w dniach od 27 do 29 kwietnia 2009r na terenie Miasteczka AGH w Krakowie.

Więcej informacji o akcji na stronie www.zielonauczelnia.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii