Kolejna edycja Akademii Ochrony Przyrody


Kolejna edycja Akademii Ochrony Przyrody: artykuł nr 1341

2005-10-13 02:51:54 Ciekawostki

W imieniu organizatorów - Instytutu Ochrony Przyrody PAN przy współpracy z Ośrodkiem Studiów Franciszkańskich PAT i Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody w Krakowie – serdecznie zapraszamy wszystkich naszych czytelników do wzięcia udziału w Akademii Ochrony Przyrody 2005/2006 - cyklu bezpłatnych wykładów i dyskusji na temat biologicznych i filozoficznych aspektów ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Akademia Ochrony Przyrody to prezentowany w krakowskiej siedzibie IOP PAN cykl wykładów otwartych, adresowany przede wszystkim do nauczycieli i studentów kierunków przyrodniczych i pedagogicznych, pracowników służb ochrony przyrody, katechetów, członków organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody, przedstawicieli samorządów lokalnych i administracji państwowej, ale organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którym los przyrody nie jest obojętny i którzy chcą się na ten temat czegoś dowiedzieć lub wziąć udział w dyskusji. W trakcie każdego spotkania odbywają się 4 wykłady wybitnych specjalistów oraz dyskusja warsztatowa.

Pierwsze wykłady tegorocznej edycji odbędą się 26 października 2005 r. w godzinach 15.00–19.00) i dotyczyć będą następujących tematów:

Człowiek i przyroda
Wykład 1. – Ochrona przyrody – czym jest, cele i formy - Prof. dr hab. Z. Głowaciński (15.00-16.00)
Filozofia – nauka - ochrona przyrody
Wykład 2. – Ochrona przyrody a ekologia z metodologicznego punktu widzenia – Dr P. Polak (16.00-17.00)
Formy ochrony przyrody
Wykład 3.,4 - Ochrona obszarowa – Dr K. Zając (17.00-19.00)

Źródło: Koniczynka

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek